Promocja książki dr Andrzeja Białego – data spotkania uległa zmianie

Z powodów organizacyjnych promocja książki pt. ,, Mój ojciec był Polakiem..” zostaje przeniesiona na 4 sierpnia (czwartek) 2022 r. na godz. 17.00.

 

Data spotkania, w czasie którego ma odbyć się promocja książki dr Andrzeja Białego pt. „Mój ojciec był Polakiem” uległa zmianie. Wydarzenie zostało przełożone na 4 sierpnia 2022 r. na godzinę 17.00.

Na zaproszenie autora książki i współorganizatorów: Muzeum Historycznego w Przasnyszu, Urzędu Miasta oraz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej do Przasnysza przybędzie z nieoficjalną przyjacielską wizytą były Konsul Generalny RP w Grodnie na Białorusi dr Jarosław Książek.

 

Plan spotkania :

  • Promocja książki
  • Wystąpienie dr. Jarosława Książka- byłego Konsula Generalnego RP na Białorusi
  • Dyskusja

 

Książka dr Andrzeja Białego jest bardzo obszerną pracą naukową (975 stron + Płyta CD z oryginalną listą 5000 osób) ukazująca tragiczną historię zesłań Polaków Kresowych w głąb Rosji, począwszy od Iwana Groźnego, aż do 1953 roku. Podstawową i najbardziej wartościową częścią książki jest przedstawienie pierwszych 5000 osób z listy represjonowanych Memoriału Białoruskiego. Cała lista zawiera dane 180 tysięcy represjonowanych. Została utworzona przez dwóch białoruskich naukowców: Igora Nikołajewicza Kuzniecowa oraz Anatolija Wialikogo, którzy dalsze jej tworzenie zmuszeni byli przerwać (groziło im umieszczenie w szpitalu psychiatrycznym).

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments