Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa. 47-letni mężczyzna udusił swojego brata

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu postawiła 47 – letniemu mężczyźnie zarzut zabójstwa brata. Do zdarzenia doszło 23 lutego w Nowym Strachocinie (powiat makowski). – Bezpośrednią przyczyną zgonu było uduszenie – mówi Prokurator Rejonowa w Przasnyszu, Renata Zadrożna.

 

Tragedia rozegrała się w czwartek (23 lutego) w domu zamieszkiwanym przez matkę i jej dwóch synów. Tego popołudnia policja otrzymała zgłoszenie dotyczące awantury dwóch mężczyzn.

– Na miejscu policjanci ustalili, że pomiędzy mężczyznami – braćmi – doszło do kłótni, a następnie do bójki. Najprawdopodobniej mężczyźni wcześniej spożywali alkohol. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni próbowali reanimować mężczyznę. Mimo udzielonej pomocy 46 – letni mężczyzna zmarł. Jego 47 – letni brat został osadzony w policyjnym areszcie – mówi Monika Winnik z Komendy Powiatowej Policji.

Badanie trzeźwości wykazało, że sprawca miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Na miejscu policjanci wykonali czynności pod nadzorem prokuratora.

 

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu postawiła 47 – letniemu mężczyźnie zarzut zabójstwa (art. 148 Kodeksu Karnego).

– Mężczyzna częściowo przyznał się do winy, jednak nie bezpośrednio do stawianego mu zarzutu – mówi Prokurator Rejonowa w Przasnyszu, Renata Zadrożna. Wskazuje, że bezpośrednią przyczyną zgonu było uduszenie.

W weekend mężczyzna został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Przasnyszu – na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za zabójstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments