Prokurator Rejonowy Artur Folga opuścił Przasnysz.

Wieloletni szef przasnyskiej prokuratury Prokurator Rejonowy Artur Folga postanowił zmienić miejsce pracy i przenieść się do Warszawy. Oczywiście nie oznacza to, że w naszej prokuraturze panuje bezkrólewie. Pełniącą obowiązki Prokuratora Rejonowego w Przasnyszu została dotychczasowa zastępczyni Artura Folgi prokurator Renata Zadrożna.

 

Prokuratorzy Rejonowi kierują pracą podległych jednostek, planują i organizują ich pracę, sprawują nadzór nad pracą prokuratorów, asesorów i innych pracowników, przyjmują interesantów, reprezentują prokuraturę rejonową na zewnątrz i utrzymują kontakty mediami. Ten ostatni wycinek zadań prokuratora Folgi oceniamy wysoko, dlatego z żalem przyjęliśmy informację o jego odejściu.

Związki Artura Folgi z przasnyską prokuraturą sięgają roku 1994. Przez te wszystkie lata prokurator piął się po szczeblach kariery, by w końcu zostać jej wiceszefem i szefem. Na stanowisko prokuratora Rejonowego w Przasnyszu został oficjalnie powołany 1 października 2001 roku i tę funkcję z powodzeniem pełnił do czasów obecnych. Jak udało nam się dowiedzieć, przeniósł się do Warszawy, a jego decyzja była motywowana przyczynami osobistymi.

Jak poinformowały nas służby prasowe Prokuratury Krajowej – Pan Prokurator Artur Folga od 1 lipca 2020 r. jest prokuratorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota w Warszawie. Funkcję Prokuratora Rejonowego w Przasnyszu powierzono na czas określony Pani Prokurator Renacie Zadrożnej.

 

M. Jabłońska


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ate
ate
9 miesięcy temu

Panie Prokuratorze ,dziękuję za pracę na rzecz naszego środowiska.Poczciwy człowiek, powodzenia na dalsze lata.