Projekty domów parterowych – dlaczego to najpopularniejsze rozwiązanie?

Projekty domów parterowych zdobywają coraz większą popularność. Ich budowa nie jest tak skomplikowana, jak w przypadku dwupoziomowych nieruchomości. Jednak największą zaletą, jest duża wygoda mieszkania w takim domu. Warto również zapoznać się z innymi atutami tego typu budynku.

 

Projekty domów parterowych – wiele możliwości, z których może skorzystać budujący

Dom parterowy to rozwiązanie, które nie było jeszcze tak popularne kilka lat temu. Jednak wraz z biegiem czasu, Polacy zaczęli doceniać projekty uwzględniające tylko jeden poziom. Do największych atutów można zaliczyć komfort mieszkania w takiej przestrzeni, koszty budowy, ale także i wygląd.

To właśnie ten drugi aspekt jest również doceniany. Domy parterowe przypominają charakterystyczne amerykańskie zabudowania, które kojarzą się z domowym ciepłem, ale także i luksusem. I właśnie ze względu na te możliwości w przypadku dobrania ostatecznego efektu wizualnego, domy parterowe są tak chętnie wybierane – rozmiar, styl, to wszystko można dowolnie dopasować.

 

Jak wybrać odpowiedni projekt domu parterowego?

Bardzo ważne są preferencje domowników. Liczba pokojów, a także ich metraż, powinien być dostosowany do liczby mieszkańców, a także planów na przyszłość. Dom parterowy może być etapem przejściowym, na przykład związanym ze zmianą pracy, jednak warto od razu się zabezpieczyć i wydzielić miejsce pod budowę pokoju dla dziecka.

 

Domy parterowe są także dobre dla starszych ludzi. Dzięki temu, że do najważniejszych pomieszczeń mogą się dostać bez potrzeby pokonywania stopni schodów, dom parterowy wydaje się idealnym rozwiązaniem. Dobre projekty domów parterowych można znaleźć na stronie www.domoweklimaty.pl.

 

Dom parterowy może być ekonomicznym rozwiązaniem

Domy parterowe stwarzają wiele możliwości przed budującymi. Mogą być w stylu wiktoriańskim, śródziemnomorskich, wiejskim, czy futurystycznym. Oprócz tego jest jeszcze jedna ogromna zaleta, dom parterowy może być znakomitą propozycją dla osób, które nie chcą wiele wydawać.

Takim rozwiązaniem są domy parterowe tanie w budowie. Cechują się nieco mniejszą powierzchnią użytkową, jednak wciąż można znaleźć projekty, które wyróżniają się bardzo korzystną proporcją, jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny. Znajdują się, na przykład na portalu Domoweklimaty.pl.

 

Budowa domu parterowego – o czym należy pamiętać?

Budowa domu parterowego wiąże się z wieloma zadaniami. Należy wybrać dobry projekt, najlepiej w niskiej cenie, a także zdecydować się na jedną spośród wielu ofert wykonawców. W ostatnich latach do tych obowiązków dołączył jeszcze jeden – dom parterowy powinien być energooszczędny.

 

Wiąże się to z wprowadzeniem warunków standardu WT 2021. Dotyczą one zużycia surowców nieodnawialnych, takich jak węgiel, ropa, czy gaz ziemny. Powinny być zastąpione materiałami odnawialnymi w takim stopniu, aby nieruchomość generowała jak najmniej CO2, pyłów, gazów i innych zanieczyszczeń – w zgodzie z podstawowymi zasadami ochrony środowiska.

 

Jak wybrać energooszczędny projekt?

Dobre i nowoczesne projekty domów parterowych są już dostosowane do wytycznych standardu WT 2021. Jest to m.in. odpowiednie rozmieszczenie okien, a także konkretnych pomieszczeń, na przykład na stronę, która jest w ciągu dnia najdłużej wystawiona na działanie promieni słonecznych.

Stawianie domu energooszczędnego oprócz tego, że pozwala chronić środowisko, jest także ekonomiczne. Korzystając z różnych dotacji, na przykład Mój Dom lub Czyste Powietrze, można dostarczać zupełnie bezpłatną i ekologiczną energię do swojej nieruchomości.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments