Projekt „Współczesne spojrzenie na zmiany gospodarcze i kulturalne w Przasnyszu po 1989 roku” dobiega końca

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i mieszkańców miasta Przasnysz oraz powiatu przasnyskiego w lutym bieżącego roku Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu przedstawiło program na realizację zadania: Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego: wspieranie wydawnictw produkcji i przeglądów filmowych oraz imprez kulturalnych i artystycznych promujących walory, dorobek i osiągnięcia powiatu przasnyskiego pt.: „Współczesne spojrzenie na zmiany gospodarcze i kulturalne w Przasnyszu po 1989 roku.” Zadanie zostanie zrealizowane przez  nauczycieli i uczniów z Akademickiego Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu, w terminie do końca lipca bieżącego roku.

 

Myśl o realizacji projektu wzięła się z analizy Raportu z badania planów edukacyjnych i zawodowych młodzieży uczącej się w Przasnyszu, przeprowadzonego przez Urząd Miasta Przasnysz. Z przeanalizowanych odpowiedzi na pytania skierowane do młodzieży szkół ponadpodstawowych wynika, że Miasto Przasnysz nie jest dobrym miejscem do życia i rozwoju – tak wskazało ponad 70% badanej młodzieży.

– Nasz projekt ma na celu zmienić myślenie młodych ludzi, ponieważ chcemy pokazać, że w mieście Przasnysz od 1989 r. nastąpił duży rozwój inwestycyjny, gospodarczy i kulturalny. Realizacja projektu ma na celu promocję powiatu przasnyskiego miasta Przasnysz oraz ma być zachętą dla młodzieży i mieszkańców Przasnysza oraz powiatu do pogłębiania wiedzy na temat historii i rozwoju swojego miasta i regionu – informuje placówka.

Projekt realizowany jest z myślą o społeczności miasta Przasnysz i powiatu przasnyskiego. Grupą docelową jest zarówno młodzież z naszego powiatu jak inni mieszkańcy, dla których historia i rozwój miasta nie są bez znaczenia. Udział w projekcie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli liceum, którzy z wielką chęcią i zaangażowaniem uczestniczą w pracach w swoim czasie wolnym.

Ponieważ w projekcie biorą udział uczniowie – młodzież w wieku od 16 do 18 lat, zmiana społeczna osiągnięta poprzez realizację ww. projektu to również rozwijanie kompetencji kluczowych u młodych mieszkańców naszego regionu poprzez:

  • inspirowanie młodzieży z Przasnysza i powiatu przasnyskiego do pozostania w miejscu zamieszkania i możliwości dalszego rozwoju dla przyszłych pokoleń;
  • inspirowanie młodzieży z powiatu przasnyskiego do twórczej pracy na rzecz regionu;
  • rozwijanie patriotyzmu lokalnego – poprzez duże zaangażowania i wkład włożony do poznania historii swojego miejsca pochodzenia i do swoich korzeni, o których młodzi ludzie, dzięki projektowi nie zapomną;
  • inspirowanie młodzieży do promocji swojego regionu;
  • rozwijanie u młodzieży zainteresowań historyczno-społeczno- gospodarczych, naukowych i kulturalnych;
  • rozbudzenie i pielęgnowanie zainteresowań kulturą i historią naszego regionu;

 

– Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom z regionu za pomoc w opisie inwestycji  na terenie powiatu przasnyskiego na przestrzeni lat od 1989 roku do dziś, Starostwu Powiatowemu w Przasnyszu za wsparcie finansowe projektu oraz wszystkim zaangażowanym  w to niezwykle ważne przedsięwzięcie – dodaje Dyrekcja ALO Przasnysz.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Vic
Vic
2 lat temu

To jest kłamstwo. Przasnysz po 1989 tylko tracił gospodarczo kulturalnie i edukacyjnie spolecznie. Lista strat jest bardzo długa.

Zenek
Zenek
2 lat temu

Co w ramach tego projektu zrobiono dla mieszkańców? Dlaczego dowiadujemy się o nim dopiero na zakonczenie?