Projekt Tour de Konstytucja na przasnyskim rynku

We wtorek, 11 czerwca na Rynku Miejskim odbyła się kolejna edycja Tour de Konstytucja. Do miasta przybyli: Robert Hojda, Kinga Dagmara Sidlak i Igor Tuleya.

 

Ogólnopolska akcja Tour de Konstytucja jest autorskim projektem Fundacji Aktywna Demokracja prowadzonym w ścisłej współpracy z organizacjami prawniczymi i obywatelskimi.

– To dzięki zaangażowaniu aktywistów z grup formalnych i nieformalnych, przedstawicieli sądownictwa, prokuratur oraz adwokatury, a także ludzi kultury i zwykłych obywateli, odwiedziliśmy kilkaset wsi, miasteczek i miast – informują organizatorzy.

W czasie wydarzenia przybyli goście rozmawiają o państwie obywatelskim oraz o prawach i obowiązkach zagwarantowanych w Ustawie Zasadniczej z Kartą Praw Podstawowych UE, a przy okazji rozdają tysiące egzemplarzy Konstytucji i innych wydawnictw. W Przasnyszu tematem spotkania była samorządność jako gwarancja budowania wspólnoty demokratycznej.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
30 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariola
Mariola
1 miesiąc temu

A gdzie informacja o zarzutach dla naszego naczelnego gwałciciela?

Magda
Magda
1 miesiąc temu
Reply to  Mariola

Ta sprawa ma 2 lata, tylko niektórzy się dziś obudzili

Arek
Arek
1 miesiąc temu

Urban by się ucieszył.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Arek

Nawet komuniści nie łamali tak konstytucji jak pisowcy. Dla nich konstytucja znaczy tyle co gazetka biedronki.

Maksymilian
Maksymilian
1 miesiąc temu

Marek! Ty lyzusie Tuskowy jesteś wszędzie ze swoin jadem

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Maksymilian

Ale gdzie tu jad widzisz? Ja tylko stwierdzam niepodważalne fakty.

Janek
Janek
1 miesiąc temu

Buahahahah…….Jakie fakty? fakty TVN?🤮🤮🤮🤮

Jan
Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Maksymilian

Nie wyzywaj bo możesz za to odpowiadać

Mariusz
Mariusz
1 miesiąc temu
Reply to  Maksymilian

PIS sam powinien przeprowadzić rachunek sumienia i kajać się za grzechy. Lista ich jest długa a zamiatanie brudów pod dywan pogrąży z czasem organizację w niebyt. Powinien tez dla własnego dobra pozbyć się złych ludzi a nie ich promować. Nachalna propaganda ma zawsze krótkie nogi i na długo nie wystarczy.

jan
jan
1 miesiąc temu

Waszym zdaniem teraz jest wszystko ok?

Janek
Janek
1 miesiąc temu
Reply to  jan

Obecny rząd łamie Konstytucję, idzie po bandzie. W jaki sposób przejął media? Weszli silni ludzie. Prokuratorów krajowych mamy trzech, w tym jednego p.o. etc… Konstytucja dla rządu Tuska nie istnieje. A Tusk rządzi dzięki PSL i Hołowni

Janek
Janek
1 miesiąc temu

Buahahahah……….napisz mi choć jeden przypadek tego łamania.Bo z tego co wiem,zawsze było to robione ustawą poparte głosowaniem w parlamencie i był podpis prezydenta.
Teraz natomiast łamiecie konstytucję uchwałami gdzie one nie mają mocy ustawy.Wiec są nie ważne.I w całkiem nie dalekiej przyszłości za to odpowiecie.A ci co na podstawie uchwał łamią prawo pójdą siedzieć.Zaklad?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Janek

Ty jaja sobie robisz, czy tak na poważnie?

Janek
Janek
1 miesiąc temu

Najpoważniej na świecie.
Może byś coś merytorycznie odpisał.
Fakty mnie interesują.A nie to co jakiś dziennikarzyna Onetu napisze.

Aj.
Aj.
1 miesiąc temu
Reply to  Janek

Trzeba najpierw zadać Tobie pytanie czym według Ciebie jest fakt. Objaśnij to. Czym jest fakt. Odrzucam dziennikarzynę Onetu, bo to dla Ciebie nie jest fakt. Ale dziennikarzyna Onetu, opiera się na konstytucjonalistach dla przykładu, na faktycznym stanie prawnym, często w artykułach wszystko jest właśnie objaśnione względem prawnym. Jeśli pisali o łamaniu konstytucji, to też wyjąsniali dlaczego tak napisali. Piszesz o podpisach prezydenta, tylko czemu profesorowie z uczelni, na której prezydent studiował prawo, już wiele razy się wypowiadali, że on łamie konstytucję ? Dla Ciebie, merytoryką jest podpis prezydenta i to uznajesz za fakt, zgodny z konstytucją. Ale dziennikarzyna z Onetu,… Czytaj więcej »

Janek
Janek
1 miesiąc temu
Reply to  Aj.

Po pierwsze,jestem za tym żeby rozliczać wszystkich,a nie tylko tych z PiSu.Czy mam ci tu wyliczać ile afer jest na koncie PO? Czy któraś została rozliczona? Są też taśmy i co? Dlaczego kumpli ze swojej kliki chowają za immunitetem? Dlaczego dzisiejsza władza umarza postępowania karne przeciwko Grodzkiemu,Ochojskiej, itd. Dziennikarzyna Onetu wcale nie musi się opierać na faktycznym stanie prawnym. Rozmawia z takim konstytucjonalistą który mu pasuje do tezy. Gbyby nie zgadzał się z tezą,znalazł by sobie innego rozmówcę. Weżmy Zolla,Rzeplinskiego,przecież oni co innego mówili jak pracowali w w Trybunale Konstytucyjnym a co innego mówią teraz. Choćby o OFE albo czy… Czytaj więcej »

Aj.
Aj.
1 miesiąc temu
Reply to  Janek

Ależ ja bardzo bym chciał, żeby rozliczono Grodzkiego, uważam, że powinien zostać skazany. Tylko, że mieli na to 8 lat, długich 8 lat i mieli też całą prokuraturę. Ziobro rządził wszystkimi i wszystkim, co już udowodniono, nawet osobiście ingerował w śledztwa, usuwał prokuratorów, którzy byli mu nieprzychylni. I co ? i dokładnie jajco. 8 lat całkowitej władzy nad prokuraturą, ilu polityków z PO posadzili ? Nienawiść do Tuska, zaowocowała faktycznie zerowym skazywaniem. Piszesz o latach 80, może wczesnych 90 i stawiasz tezy, czemu nikt nie groził trybunałem stanu, czy więzieniem ? Jest rok 2024, może czas najwyższy, zacząć stawiać pod… Czytaj więcej »

Janek
Janek
1 miesiąc temu
Reply to  Aj.

Żeby skazać posła trzeba mu odebrać immunitet.Przeciez jego koledzy stoją za nim murem.Więc nie rozumiem co ma do tego prokuratura albo Ziobro. Możesz być i 20 lat prokuratorem generalnym i nic nie zrobisz. Ty może jednak wiesz jak to zrobić? „Jest rok 2024, może czas najwyższy, zacząć stawiać pod trybunał stanu, może czas wysyłać do więzień ?” Kto ma to robić? Ci co teraz rządzą?Przecież oni pałają nienawiścią do PISu.Jak oni osadzą zgodnie z prawdą? Niech oni najpierw porządki zrobią w swoich szeregach.A poźniej wezmą się za PiS. Czy ten sędzia ma skazywać co 50zl „nieumyślnie” wziął z lady w… Czytaj więcej »

Mariusz
Mariusz
1 miesiąc temu

No właśnie,konstytucją w ręku wymachywaliscie jak PiS rządził.A teraz co,wszystko jest ok?.

Teraz Konstytucja jest gwałcona a nie łamana.Siłowe przejmowanie uchwałami kolejnych ważnych instytucji państwowych, choćby TVP, to nie jest łamanie prawa?
Siłowe przejmowanie prokuratury,to nie jest łamanie konstytucji?Itd ….
A robicie to dlatego bo nie macie prezydenta po swojej stronie.A spieszno wam do wymiany kadry na swoich……
A może byście poczekali na wybór nowego prezydenta i może by wam te ustawy podpisywał.I wtedy było by to zgodne z literą prawa.
Dobrze napisałeś,dla was konstytucja znaczy tyle co gazetka biedronki.A może nawet i mniej.

Mariusz
Mariusz
1 miesiąc temu
Reply to  Mariusz

Mam wrażenie, że walczysz tylko o posadę a nie o dobro naszego wspólnego kraju. W demokracji zmiana rządzących jest najważniejsza bo to zapobiega złodziejstwu, nepotyzmowi i dyktaturze. Zmiany w przepisach tuż przed utratą władzy dla jej zacementowania jest zwykłym niszczeniem państwa. Bezzasadne weta prezydenta też są niszczeniem państwa itd. Dlatego PIS powinien naprawiać swoje błędy które popełnił a nie brnąć w stare błędy. Zrozum, że to demoralizuję społeczeństwo i powoduję utrwalenie się złych nawyków. Polska już przerobiła taką sytuację i straciła niepodległość na własne życzenie.

Janek
Janek
1 miesiąc temu
Reply to  Mariusz

Przeczytaj co mówiła matka zabitego młodego żołnierza na pogrzebie.A co mówili o żołnierzach,straży granicznej ci co zdobyli teraz władzę i ich przydupasy.Co mówili o samej granicy, o zaporze na granicy. Więc chyba pomyliłeś adresy Mariuszu i proponuję zmienić stację której słuchasz z polskojęzycznej na Polską. „Życie to krótkie westchnienie, lecz przede wszystkim dar od Boga (…) Duma to właściwe słowo. To uczucie towarzyszyło naszemu Synowi, gdy wstąpił w szeregi Wojska Polskiego. Spełnił swoje największe marzenia. W jego realizacji pomogła mu: odwaga, hart ducha i niezłomność. (…) Mając serce przepełnione miłością do naszego Syna, wierzymy, że kiedy Bóg wyznaczy czas, wszyscy… Czytaj więcej »

Mariusz
Mariusz
1 miesiąc temu
Reply to  Janek

Żeby matki nie musiały opłakiwać swoich synów powinniśmy mieć państwo silne , sprawne, zamożne , dobrze zorganizowane i w silnych sojuszach. Dlatego rządzący muszą dbać o jakość rządzenia i siłę państwa a nie myśleć tylko o swoich stanowiskach i dochodach. Przecież prezes powiedział wyraźnie: „Do polityki nie idzie się dla pieniędzy”. Czy na pewno tego dopilnował? Czy na pewno nie można było lepiej i uczciwiej rządzić? czy na pewno niema czego w PIS-ie poprawiać? Czy wszyscy są tam święci?

Janek
Janek
1 miesiąc temu
Reply to  Mariusz

Dlaczego ty cały czas o prezesie.Dlaczego nic nie piszesz o dzisiaj rządzących.Jak ma być silne państwo,jak żołnierze strzelający w powietrze i w ziemie do nacierających na nich imigrantów zostają zakuci w kajdanki i wyprowadzeni na oczach kolegów. Kilka dni później ginie ich kolega. Pomyslałeś przez chwilę dlaczego?Może dlatego że bał się użyć broni.Więc o jakiej sile ty piszesz,? Banda klaunów uwaliła CPK, Atom, żeglugę na Odrze, terminal w Gdańsku i dziesiątki innych, kluczowych dla Polski projektów. W Unii nami pomiatają a my przyklepujemy każdy ich, nieważne jak dla nas szkodliwy, projekt… Jak możemy być państwem zamożnym? Według dzisiaj rządzących nic… Czytaj więcej »

Edzio
Edzio
1 miesiąc temu

No tak , to pis ustawy uchwałą zastępował ! Dla platfusów nawet tyle nie znaczy!

Jarek
Jarek
1 miesiąc temu
  • Tak konstytucja była łamana bo mieli władzę. Mam nadzieję, że będą rozliczeni za łamanie konstytucji i nieprawidłowości finansowe na miliardy złotych. Rozliczyć udowodnić, osądzić, skazać i zabrać to co ukradli narodowi i mają w nieruchomościach i gotówce .Sprawdzić konta ich i ich rodzin jak się dorobili przez 8 lat niech udowodnia skąd to maja.
jan
jan
1 miesiąc temu
Reply to  Jarek

Mam nadzieję,że jesteś za rozliczeniem obecnej władzy także…..

Mariusz
Mariusz
1 miesiąc temu
Reply to  Jarek

Podaj jeden przykład gdzie była łamana.

Gość
Gość
1 miesiąc temu

O,przyjechał ten co podpisywał zgodę pod wnioskami o podsłuch Pegasusem.Podpisywał ale się nie cieszył.😂😂😂

Monika
Monika
1 miesiąc temu

Nigdy więcej PiS !!!!!!!

Imie
Imie
1 miesiąc temu
Reply to  Monika

Po wpisie widać,że bałagan na strychu.