Projekt mieszkańców „…Gdzie te prywatki, gdzie tamten czas…” zakończony

W poniedziałek, 14 listopada zakończyła się realizacja inicjatywy pań Elżbiety Kempisty oraz Zofii Wódkiewicz pn. „Gdzie te prywatki, gdzie tamten czas”. Grupa dwudziestu uczestniczek uczyła się układów tanecznych i poznawała historię tańca.

 

Pomysł przasnyskich seniorek, pani Elżbiety Kempisty i Zofii Wódkiewicz, realizowany był w ramach projektu „Otwarte. Zapraszamy!”, na który Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu otrzymała dofinansowanie w ramach Programu BLISKO Narodowego Centrum Kultury. Projekt zakładał m.in. wsparcie mieszkańców Przasnysza w aktywnym współtworzeniu wydarzeń i działań.

„Gdzie te prywatki, gdzie tamten czas” to cykl zajęć, podczas których grupa dwudziestu uczestniczek poznała historię tańców standardowych i latynoamerykańskich oraz nauczyła się układów tanecznych. Zajęcia prowadziła instruktor tańca Anna Michalska – Studniak.

 

Podczas poniedziałkowego pokazu w Ośrodku Sportu i Rekreacji podsumowującego projekt, uczestniczki zaprezentowały zgromadzonej publiczności tańce: walc angielski, paso double oraz bachata. Na sali rozbrzmiały gromkie brawa. Na koniec pokazu zgromadzoną publiczność zaproszono do wspólnego tańca bachaty. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski, który docenił zaangażowanie uczestniczek zajęć, ich aktywność i kreatywność.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments