Projekt „Eko – przygoda – nasza wymarzona pracownia do badania przyrody” w Szkole Podstawowej w Lesznie zakończony

Pod koniec czerwca zakończono realizację projektu pod nazwą „Eko – przygoda – nasza wymarzona pracownia do badania przyrody” w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Lesznie.

 

Na ten cel Gmina Przasnysz otrzymała dofinansowanie w kwocie 75 tys. złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W ramach zadania został przeprowadzony remont ekopracowni, wyposażenie ekopracowni, przeprowadzono warsztaty ekologiczne oraz przygotowano ulotki edukacyjne o tematyce odnawialnych źródeł  energii.

– Remont pomieszczenia, w którym znajduje się ekopracownia był konieczny, ponieważ było zniszczone na skutek użytkowania. W pracowni wymieniono podłogę, gdyż posiadała mechaniczne uszkodzenia. Ściany były popękane na skutek pracy budynku, dlatego trzeba było je wygładzić przed pomalowaniem. Dzięki pomalowaniu pracownia zyskała nowe życie. Stała się miejscem, w którym przyjemnie się przebywa. Sprzęt i pomoce dydaktyczne zgromadzone w ekopracowni pozwolą prowadzić  różnorodne zajęcia kształtujące i podnoszące świadomość ekologiczną uczniów szkoły. Zakupione pomoce pozwolą na pracę w parach, swobodny dostęp do możliwości eksperymentowania i samodzielnego wyciągania wniosków, a tym samym pozwoli to na aktywny udział w zajęciach wszystkim uczniom – wyjaśnia Gmina Przasnysz.

Dzięki projektowi osiągnięto efekt ekologiczny:

  • zwiększona wrażliwość, wychodząca naprzeciw przyrodzie i sprzyjająca ekologicznej aktywności w opiece nad przyrodą i krajobrazem
  • wzmocniona świadomość ekologiczna i podniesiona współodpowiedzialność za obecny stan przyrody i krajobrazu
  • poszerzenie wiedzy nt. ochrony środowiska, wykorzystania alternatywnych źródeł energii, prawidłowej segregacji śmieci oraz recyklingu
  • wykształcenie nawyku zachowań proekologicznych
  • dzielenie się zdobytą wiedzą i umiejętnościami
  • nabycie umiejętności samodzielnego przeprowadzania doświadczeń i obserwacji oraz wyciągania wniosków.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments