Program „Profilaktyka 40 Plus” przedłużony. W planach loteria z nagrodami dla pacjentów

Ministerstwo Zdrowia postanowiło przedłużyć o pół roku program „Profilaktyka 40 Plus”. W planach premia finansowa dla gabinetów i losowanie nagród dla pacjentów.

 

1 lipca minie rok, odkąd Ministerstwo Zdrowia ruszyło z programem „Profilaktyka 40 Plus”. Program miał być odpowiedzią na zaniedbania w zakresie zdrowia, które pojawiły się w czasie pandemii koronawirusa.

– Program skierowany jest do osób, które przekroczyły 40 lat. Żeby wziąć udział w programie i wykonać szereg badań, diagnozujących stan swojego zdrowia trzeba wypełnić internetową ankietę, która zawiera pytania o to jak żyjemy i jaki mamy obraz siebie. Po wypełnieniu ankiety, system informatyczny z automatu wystawia e-skierowanie na badania. Dotychczas ankiety wypełniło 1,1 mln osób, spośród których prawie 600 tys. wykonało już badania – informuje ministerstwo.

 

W piątek, 17 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że program „Profilaktyka 40 Plus”, który ma na celu odbudowę zdrowia Polaków zostaje przedłużony o kolejne pół roku. Nowa jego odsłona, która wejdzie w życie w lipcu tego roku przewiduje wsparcie dla gabinetów POZ. Po wakacjach planowane jest losowanie nagrody wśród osób, które się przebadają. Upominkami będą karty z dostępem do obiektów sportowych w całym kraju.

Dodatkowo, od 1 lipca przychodnie, które pomogą pacjentowi w wypełnieniu ankiety i pokierują go na badania otrzymają specjalną premię finansową.

– Wypracowujemy obecnie finalną formułę tej premii, tak by z jednej strony dać gratyfikację za to, że personel POZ pomoże – szczególnie osobom starszym – wypełnić ankietę, ale chcemy przede wszystkim docenić podmioty medyczne za to, że ich pacjent przejdzie badania „Profilaktyki 40 Plus” – mówi Filip Nowak, prezes NFZ.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments