Program „1000+” przyjęty przez Sejm

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy został przyjęty przez Sejm. Rodzice dzieci w wieku od 12 do 36 miesięcy będą mieli szansę otrzymywać przez rok nawet 1500 złotych miesięcznie.

 

Świadczenie „1000 +”, zwane Rodzinnym Kapitałem Opiekuńczym zostało przyjęte przez Sejm. Ma ono przysługiwać na każde, drugie dziecko w rodzinie wieku od 12 do 36 miesiąca jego życia.

Kwota dofinansowania przez państwo w ramach tego programu ma wynosić maksymalnie 12 tys. złotych, czyli po 500 złotych przez dwa lata lub po 1000 złotych przez rok. Co za tym idzie, rodzice takiego dziecka mogą przez rok czasu otrzymywać kwotę 1500 złotych miesięcznie (wliczając w to obecne 500+).

 

j.b.

guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
13 dni temu

Rozdawajcie, rozdawajcie. Póki jeszcze macie z czego.

Przasnyszanin
Przasnyszanin
13 dni temu

Rozmnażanie patologii – czas start

Margo
Margo
13 dni temu
odpowiada  Przasnyszanin

znaczna większosc beneficjentw to nie patologia. tylko że rozdawcitwo prowadzi do infalcji. inflacja to większe ceny i spadek wartości pieniadza. spadek wartosci mniej kupimy, i tak dalej. Glapiński naprodukuje miliardy mało wartego papieru. a te 500 starczy niedługo na paczkę papierosów….

Margo
Margo
13 dni temu

oby tak dalej, rozdawać a niedługo te 500zł to na paczkę pampersów nie wystarczy. pamiętam złote 500zł z Kościuszko… można było za to kupić trochę papieru toaletowego (jak był)

Janusz
Janusz
12 dni temu

No i już wiadomo po co p. Glapiński chce wprowadzić banknot z Jadwiga Andegaweńska o nomen omen wartości 1000zl. Brawo Ty 😂😂😂

karol
karol
12 dni temu

Ciekawe kiedy ta bańka pęknie?

Zenek
Zenek
12 dni temu
odpowiada  karol

Max. 2-3 lata. Się mocno zdziwimy. Kasy będzie miał każdy, tylko dalej na nic nie będzie nas stać.

Obywatel
Obywatel
12 dni temu

Skąd wy na to weźmiecie z mandatów za nie noszenie maseczek,czy z podwyżek Energi,żywności itd.itp.wszystko idzie w górę =może ktoś to zauważył?