Profilaktyka w plenerze. Gmina Chorzele startuje z projektem „Wakacje wolne od uzależnień”

Cykl pikników profilaktycznych jest organizowany przy współpracy z Miejsko – Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chorzelach.

 

Tematem przewodnim imprez będzie przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym, uzależnieniom od alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz przemocy. Wydarzenia mają za zadanie pokazać, że czas można spędzić ciekawie i atrakcyjnie bez używek.

– Chcemy, by takie przesłanie trafiło zwłaszcza do dzieci i młodzieży. Podczas pikniku chcemy pokazać młodzieży, że warto powiedzieć „nie” i znaleźć swój sposób na życie, wolne od używek, jest to wyrazem odwagi cywilnej– informuje burmistrz Beata Szczepankowska.

 

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez doświadczonych trenerów. Dodatkowo dla wszystkich biorących udział w piknikach czekać będą następujące atrakcje: namiot profilaktyczny, a w nim gry i zabawy przy użyciu alkogogli i prezentacja gabloty dopalaczowej, duża zjeżdżalnia dmuchana, gokart na pedały: tor przeszkód przy użyciu alkogogli, kula bumperball, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami.

Nie zabraknie gadżetów, m.in: workoplecaków, kolorowanek profilaktycznych, piórników, bransoletek, balonów, informatorów  profilaktycznych.

Pikniki odbędą się:

  • 08.08.2021 r. – Stadion Miejski w Chorzelach godz. 13:00
  • 09.08.2021 r. – plac szkolny w Krukowie godz. 10:00
  • 10.08.2021 r.- plac szkolny w Duczyminie godz. 10:00

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments