Profesor Andrzej Deptała był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu kontynuuje cykl spotkań z wybitnymi absolwentami Liceum Ogólnokształcącego z okazji 100-lecia szkoły. Gościem trzeciego z nich był prof. dr hab. n. med. Andrzej Deptała.

 

– Profesor zajmująco opowiadał o swojej ścieżce naukowej i zawodowej, swoich nauczycielach, mentorach, pobycie w Stanach Zjednoczonych, licznych stażach naukowych i stypendiach. Zawodowo jest specjalistą onkologii, hematologii i chorób wewnętrznych. Zgromadzeni wysłuchali informacji o wykorzystywaniu w diagnostyce cytometrii przepływowej, która pozwala określać fenotyp komórek nowotworowych i ekspresję poszczególnych białek, o allotransplantacji, przeszczepie szpiku kostnego i terapiach celowych. Wystąpienie dopełniła bogata prezentacja. Nasz gość to członek licznych naukowych organizacji i zagranicznych – informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

 

Były także rozmowy kuluarowe i wspomnienia ponieważ w spotkaniu uczestniczyły koleżanki i koledzy profesora z liceum –  matura rocznik 79, przyjaciele, znajomi, rodzina.

– Na kolejne spotkanie z  cyklu „Jestem stąd…” zapraszamy 14 czerwca (środa) godz.17.00 do Biblioteki Miejskiej. Gościem spotkania będzie dr hab. inż. Krzysztof Szklanny prof. Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych z  wystąpieniem p.t. „Diagnostyka głosu”. Spotkanie z młodzieżą – 14 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym (aula) godz.11.00 wystąpienie pt. „Zastosowanie sztucznej inteligencji” – dodaje.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments