Prof. dr hab. Karol Jackowski gościł w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu

Prof. dr hab. Karol Jackowski był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu spotkań z wybitnymi absolwentami Liceum Ogólnokształcącego z okazji 100-lecia szkoły „Jestem stąd…”.

 

– „Wędrowaliśmy” z panem profesorem uliczkami Przasnysza z lat 50. i 60. poznając ważne dla niego miejsca. Wśród nich istotną rolę odgrywało kino Światowid, które mieściło w budynku zajmowanym w tej chwili przez naszą bibliotekę – relacjonuje spotkanie Miejska Biblioteka Publiczna.

– Dzięki spotkaniu i bogatej prezentacji mogliśmy dowiedzieć się o wielu faktach dotyczących kariery zawodowej, pracy i badaniach naukowych profesora. Doświadczenie zawodowe zdobywał  m.in. w Niemczech, Anglii, Austrii i USA. Nasz gość z ogromną pasją opowiadał o swojej wieloletnie pracy  naukowej w pracowni Spektroskopii Jądrowego Rezonansu Magnetycznego UW, której był założycielem i kierownikiem – czytamy.

 

Doświadczenie profesora Jackowskiego, jego wiedza i umiejętności sprawiły, że był wielokrotnie zapraszany do udziału w konferencjach międzynarodowych. Prowadził wykłady: m.in. w Kanadzie, Chinach, Brazylii, Dubaju, Nowej Zelandii, Tajwanie, Australii. Jest członkiem licznych organizacji i stowarzyszeń naukowych polskich i zagranicznych. W lutym tego roku ukazała się kolejna publikacja naukowa bohatera naszego spotkania.

Po spotkaniu nie brakowało rozmów kuluarowych, wspólnych fotografii i wspomnień.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments