Prof. Antoni Dudek w przasnyskim Muzeum Historycznym

Muzeum Historyczne w Przasnyszu zaprasza mieszkańców powiatu przasnyskiego w poniedziałek, 28 marca do wzięcia udziału w  spotkaniu z historykiem prof. Antonim Dudkiem dotyczącym książki „Od Mazowieckiego do Suchockiej. Pierwsze rządy wolnej Polski”.

 

Antoni Dudek jest polskim historykiem, politologiem i publicystą, profesorem nauk humanistycznych, profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a w latach 2010 – 2016 członkiem Rady Instytutu Pamięci Narodowej. Zajmuje się najnowszą historią polityczną naszego kraju oraz panującym systemem politycznym. Jest autorem oraz współautorem wielu książek oraz artykułów, które są poświęcone historii najnowszej oraz książki „Od Mazowieckiego do Suchockiej. Pierwsze rządy wolnej Polski”. Opowiada ona o przełomie 1989 roku, końcu ucisku politycznego i odzyskanej wolności.

 

W swojej książce autor analizuje wydarzenia z lat 1989–1993 przez pryzmat czterech rządów, na których czele stali Tadeusz Mazowiecki, Jan Krzysztof Bielecki, Jan Olszewski i Hanna Suchocka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments