Procesja Bożego Ciała w Duczyminie

W czwartek, 16 czerwca uczestnicy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Duczyminie przeszli w procesji, zatrzymując się po drodze przy czterech przygotowanych na tę okoliczność ołtarzach.

 

Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to święto ruchome. Obchodzimy je co roku, dokładnie 60 dni po Wielkanocy, w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej. Boże Ciało może wypaść między 21 maja, a 24 czerwca. W tym roku obchodziliśmy je 16 czerwca. Boże Ciało jest świętem nakazanym, co oznacza, że każdy wierny ma obowiązek uczestniczyć we mszy świętej. W Polsce jest to także dzień ustawowo wolny od pracy.

 

Wierni z parafii pw. św. Jana Nepomucena w Duczyminie wyruszyli w procesji po mszy świętej o godzinie 10.00.

– Bóg zapłać Strażakom z Duczymina i Nowej Wsi, ministrantom, asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, lektorce – Paulinie Przybyłkowskiej, kantorom – p. Agacie Banasiak. Bóg zapłać za przygotowanie pięknych ołtarzy – mieszkańcom Nowej Wsi, Duczymina, Bugzów, Dzierzęgi Nadbory i za tak liczny udział w dzisiejszej uroczystości – napisano na stronie parafii.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments