Próbowała podstępem wyłudzić 30 tys. złotych od seniorki.

Oszuści są wciąż aktywni na terenie naszego regionu. Ostatnio odnotowano próby oszustw metodami „na policjanta”, „prokuratora” i „na osobę bliską”. Dobrze poinformowani seniorzy nie dali się jednak zwieść. Cały czas przypominajmy osobom starszym i samotnym, aby kierowały się zasadą ograniczonego zaufania podczas rozmów telefonicznych. Jeśli ktoś, podający się za członka rodziny prosi cię o pomoc finansową, skonsultuj to z bliskimi.

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie zgłoszonej w dniu wczorajszym, 22 lipca br., próby oszustwa metodą „na osobę bliską”. Do zdarzenia doszło w piątek 19 lipca.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, sprawca dzwoniąc na telefon stacjonarny usiłował wyłudzić pieniądze od 75 – letniej kobiety. W zgłoszonym przypadku do seniorki zadzwoniła osoba podająca się za jej córkę. Oszustka w ten sposób próbowała wyłudzić pieniądze w kwocie 30 tys. zł. Zamierzonego czynu jednak nie osiągnęła dzięki czujnej postawie zgłaszającej.

Policja ostrzega – pomimo tak wielu apeli o ostrożność i komunikatów na temat sposobów działania oszustów metodą „na policjanta” czy „na osobę bliską”, przestępcy wciąż próbują, a czasami i okradają seniorów. Policja apeluje do rodzin osób starszych o to, by przypominali seniorom o zagrożeniu, omawiali z nimi przypadki oszustw i metody działania przestępców, tak by uwrażliwić ich i uchronić przed oszustami oraz utratą oszczędności.


Źródło KPP Mława
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments