Próbował ukraść 7 butelek markowego alkoholu, bo chciał się napić. 40-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie

Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież alkoholu w jednym z marketów. Zauważył go i ujął kierownik sklepu. Łupem 40-latka padło 7 butelek markowego alkoholu o łącznej wartości prawie 1000 złotych.

 

W minioną środę, 25 października mundurowi zatrzymali 40 – letniego mężczyznę, którego podejrzewano o kradzież alkoholu w jednym z marketów.

– Sprawcę ujął kierownik placówki handlowej, który zauważył, jak 40 – latek próbuje wynieść towar ze sklepu. Okazało się, że to nie pierwsza kradzież mieszkańca powiatu ciechanowskiego. W ciągu kilku dni jego łupem padło w sumie 7 butelek markowego alkoholu. Straty wyceniono na prawie 1000 złotych. Wszystkie kradzieże zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu – wyjaśnia asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

40 – latek spędził noc w policyjnym areszcie. W momencie zatrzymania miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

– Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży. Tłumaczył się, że chciał się napić i dlatego ukradł alkohol. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments