Proboszcz parafii z gminy Myszyniec potrącił 16-latkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Trafił do aresztu

Proboszcz parafii w Krysiakach (gmina Myszyniec)  jest podejrzewany o potrącenie 16-latki i ucieczkę z miejsca wypadku. Duchowny trafił do aresztu na trzy miesiące. Poszkodowana w ciężkim stanie przebywa w szpitalu w Warszawie. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara do 12 lata pozbawienia wolności.

 

W piątek 12 marca proboszcz Mirosław T. został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem ciężkich obrażeń ciała u małoletniej pieszej, nieudzielenia jej pomocy i ucieczki z miejsca wypadku.

 

– Ofiarą wypadku jest małoletnia Magdalena S. Na skutek uderzenia przez kierowcę samochodu marki Honda, doznała ona obrażeń ciała w postaci w szeregu krwiaków głowy, w tym krwiaka podtwardówkowego prawostronnego przy płacie czołowym, skroniowym i ciemieniowym z uciskiem na struktury mózgowia oraz krwiaka okolicy ciemieniowej po stronie lewej. Nadto doznała innych obrażeń usytuowanych głównie na nogach i plecach w postaci licznych krwiaków i otarć. Zdaniem biegłych obrażenia ciała pokrzywdzonej stanowią chorobę realnie zagrażającą życiu. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia, pozostawiają ofiarę samą i nie udzielając jej pomocy – informuje Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce.

Duchowny przyznał się do winy.

 

Pełnomocnik proboszcza w sobotę wydał oficjalne oświadczenie.

„Ja, ks. Mirosław Teofilak, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Krysiakach, oświadczam, iż wyrażam zgodę na upublicznienie wizerunku oraz pełnego nazwiska w przekazie medialnym w związku z trwającym postępowaniem przygotowawczym.

Jednocześnie potwierdzam, iż usłyszałem zarzut wynikający z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk oraz art. 162 § 1 kk. Złożyłem obszerne wyjaśnienia oraz przyznałem się do popełnienia najpoważniejszego z zarzucanych czynów.

Wyrażam najwyższe ubolewanie w związku z zaistniałym nieszczęśliwym zdarzeniem, które miało charakter nieumyślny.

Równocześnie chciałbym po raz kolejny przeprosić pokrzywdzoną, a także jej całą rodzinę, za wszelkie cierpienia, których doznają, a także wyrażam głęboki żal z powodu tragicznych skutków tego zdarzenia.

Zapewniam, iż dołożę wszelkich starań, by naprawić wyrządzone krzywdy, a także mając na uwadze dobro toczącego się postępowania, deklaruję gotowość pełnej współpracy w ustaleniu wszystkich okoliczności związanych z zaistniałym wypadkiem drogowym.”

 


 

Źródło moja-ostroleka.pl
Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
1 rok temu

No ładnie uczą uczciwości każą się spowiadać im do ucha ,wyznawać grzechy, a sami są gorszymi grzesznikami od przeciętnych ludzi ,ale gdyby coś się stało śmiertelnego wiedział by ile kasy zedrzeć

ferd
ferd
1 rok temu

To też tylko człowiek!!!

Kasia
Kasia
1 rok temu
Reply to  ferd

Człowiek dajacy innym przykład nie bądź śmieszny

psz
psz
1 rok temu

Zobaczymy czy będzie równy wobec prawa czy równiejszy.

Tomek
Tomek
1 rok temu

Partia rządząca go u niewinni. A proboszcz zmieni parafie. Koniec tematu.

Last edited 1 rok temu by Tomek