„Problemy psychiczne naszych czasów” – wykład w przasnyskim Medyku. [FOTO]

W dniu 20 listopada 2019 roku w auli Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu odbyła się konferencja „Problemy psychiczne naszych czasów”.

Konferencja została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu, Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu, Fundację eFkropka oraz Kongres Zdrowia Psychicznego.

W trakcie konferencji Ewa Brzóska – psychotraumatolog, psycholog w oddziale psychiatrycznym dzieci i młodzieży w Instytucje Psychiatrii i Neurologii w Warszawie poruszyła tematykę dotyczącą psychiatrii dzieci i młodzieży.

Kolejnym ważnym punktem konferencji było wystąpienie Marii Szczuki, w którym został poruszony problem samobójstw i ich zapobiegania.

Podczas konferencji uczestnicy mieli również możliwość wysłuchania Dagmary Dulęby-Poluszyńskiej oraz Krzysztofa Rogowskiego, którzy opowiedzieli o Centrach Zdrowia Psychicznego, w których można uzyskać bezpłatną, przystosowaną do potrzeb chorego opiekę środowiskową. Mają one w miarę możliwości ograniczyć liczbę hospitalizacji. W trakcie tego wystąpienia usłyszeliśmy również o Asystencie Zdrowienia jako nowym zawodzie w psychiatrii. Asystent Zdrowienia jest osobą, która stanowi pomost między pacjentami lub odbiorcami usług psychiatrycznych, a personelem terapeutycznym (lekarzem, psychologiem, psychoterapeutami, pracownikami socjalnymi). To osoba, która wykorzystuje własne doświadczenia przeżytego kryzysu psychicznego, żeby wspierać inne osoby chorujące. Natomiast Joanna Cieślik – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przedstawiła ofertę pomocową dla osób z zaburzeniami psychicznymi na terenie miasta Przasnysz.

Niewątpliwie tematyka dotycząca problemów psychicznych, umiejętności ich dostrzegania i odpowiedniego reagowania jest bardzo ważna o czym świadczy wysoka frekwencja na konferencji.

Źródło MOPS Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal
4 lat temu

Nie ma Starosty ?????

Marek
Marek
4 lat temu
Reply to  Michal

A widziałeś, kto siedzi obok burmistrza?
Zresztą w agendzie nie było nic o zachowaniach narcystycznych. Uznał więc, że nie ma po co tam iść.