Prezydent Ciechanowa składa skargę na postanowienie Komisarza Wyborczego

Prezydent Krzysztof Kosiński wniósł do PKW skargę na postanowienie Komisarza Wyborczego w Ciechanowie w sprawie utworzenia przez niego dwóch odrębnych obwodów głosowania w wyborach Prezydenta RP. Chodzi o obwody w ciechanowskim szpitalu oraz Domu Pomocy Społecznej, gdzie zgodnie z decyzją komisarza 10 maja miałoby odbyć się głosowanie.

 

6 kwietnia br. Komisarz Wyborczy w Ciechanowie wydał postanowienie o utworzeniu dwóch obwodów odrębnych w głosowaniu w wyborach prezydenckich: w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie oraz w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kruczej. Z taką decyzją nie zgadza się prezydent miasta Krzysztof Kosiński.

– Głosowanie w szpitalu i Domu Pomocy Społecznej oraz wprowadzanie tam zewnętrznej komisji wyborczej, do miejsc, gdzie przebywają często starsi i schorowani ludzie jest bezmyślne i nieodpowiedzialne. Dziwi mnie tak bezrefleksyjne dążenie do wyborów wbrew wszystkiemu. W szpitalach i DPS-ach w całym kraju dochodzi do zakażeń personelu medycznego i opiekuńczego, a polskie państwo chce właśnie tam organizować punkty głosowania – powiedział prezydent Kosiński.

Komisarz Wyborczy nie uzasadnił swojego postanowienia, nie odniósł się w żaden sposób do obowiązującego na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

W skardze skierowanej przez prezydenta do Państwowej Komisji Wyborczej wskazane jest, że decyzja o utworzeniu obwodu w szpitalu wiąże się z ogromnym zagrożeniem życia i zdrowia dla pacjentów oraz całego personelu medycznego. Na Oddziale Zakaźnym Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie hospitalizowani są pacjenci, którzy mają potwierdzony wynik na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, jak i pacjenci u których istnieje podejrzenie choroby COVID 19. Decyzja komisarza wiąże się ponadto z ogromnym zagrożeniem także dla samych członków obwodowej komisji wyborczej nr 22 w Ciechanowie.

Utworzenie kolejnego obwodu odrębnego w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kruczej 32 w Ciechanowie wiąże się z narażeniem osób starszych i schorowanych na utratę życia. Zwłaszcza, że na obszarze Polski są już przykłady szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie dokładnie takich jednostek. Powyższe instytucje są miejscami, gdzie wszystkie osoby tam przebywające z uwagi na często swój podeszły wiek są szczególne zagrożone zakażeniem.

Zgodnie z art. 12 § 13 Kodeksu Wyborczego (Dz. U z 2019r. poz. 684 ze zm.) na postanowienie komisarza wyborczego o utworzeniu odrębnych obwodów głosowania, wyborcom w liczbie co najmniej 15, przysługuje prawo wniesienia skargi do Państwowej Komisji Wyborczej, w terminie 3 dni od daty podania postanowienia do publicznej wiadomości.


 

Źródło UM Ciechanów
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

A poniżej wypowiedź obecnej sędzi TK w sprawie wyborów korespondencyjnych…

https://youtu.be/Rv8wiQWK5XQ

Wojtek
Wojtek
1 rok temu

To było za rządów PO-PSL nie tylko uczciwość wyborów była pod znakiem zapytania nie wiesz przypadkiem (marku prawdziwy) gdzie zgineło 150 miliardów z OFE za ich rządów ??

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
odpowiada  Wojtek

Zaraz, zaraz, nie odwracaj kota ogonem. Konstytucja była ta sama co teraz.
I nie pisz mi, jak to za PO kradli. Ta śpiewka już jest wytarta.

Ryszard
Ryszard
1 rok temu
odpowiada  Wojtek

Wojtek ja wiem że jesteś żelaznym elektoratem PiSu i nic innego jak to że za PO kradli i oszukiwali do ciebie nie dotrze ale wyborcy PiSu tak mają.Kiedyś (rok temu) rozmawiałem z takim wyznawcą PiSu jak ty i co się okazało ,że za wydarzenia Grudniowe w Gdyni z 1970r jest odpowiedzialny Tusk i PO,czy z takimi inteligentami można dyskutować chyba nie ,tylko można się nad takim rozumowaniem uzalić.Co onbecnie czynię nad Tobą

Kolo
Kolo
1 rok temu
odpowiada  Ryszard

Ryszard pożal pożal się nad sobą. Oczywiście jesteś inteligentem a reszta to ciemnota i jak oni mogą takimi jak ty tuzami rządzić