Prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński wiceprezesem Związku Miast Polskich

18 czerwca w Warszawie spotkali się delegaci ZMP na swoim dorocznym Zgromadzeniu Ogólnym. Spotkanie miało charakter sprawozdawczo – wyborczy. Przedstawiciele miast przyjęli sprawozdanie Zarządu ZMP z działalności Związku w 2023 roku oraz sprawozdanie finansowe, udzielili także absolutorium ustępującemu Zarządowi i prezesowi ZMP.

 

Podczas warszawskiego spotkania delegaci z miast należących do ZMP wybrali nowego prezesa oraz liczący 30 osób Zarząd i Komisję Rewizyjną. Prezesem Związku na nową kadencje został Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

– Jacek Sutryk jest osobą, która potrafi rozmawiać z każdym, co daje pewność, że będzie rozmawiać i z rządem, i z innymi korporacjami samorządowymi – powiedziała rekomendując jego kandydaturę Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Jednym z czterech wiceprezesów został prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

„Chciałbym podzielić się z Wami fantastyczną wiadomością. Dziś zostałem wybrany wiceprezesem Związku Miast Polskich. To organizacja zrzeszająca 360 miast. Dla Ciechanowa to duże wyróżnienie, wielki prestiż i nowe szanse rozwojowe. Dla mnie osobiście docenienie mojego dotychczasowego zaangażowania w sprawy samorządu. Dziękuję prezydentom oraz burmistrzom tak wielu miast za zaufanie. Gratuluję nowo wybranemu prezesowi. Jestem przekonany, że wspólnie będziemy wzmacniać pozycję polskich miast” – skomentował Kosiński.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments