Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził zmianę cen gazu

Podwyżki opłat taryfowych dla usług dystrybucji paliw gazowych zostały zatwierdzone. Rachunki wzrosną od ok. 0,5 proc. do 0,7 proc.

 

W środę, 17 sierpnia prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził zmianę taryfy dla usług dystrybucji paliw gazowych, która została ustalona przez Polską Spółkę Gazownictwa (PSG).

Wzrost stawek ma wynieść około 2,6 proc. Rachunki dla odbiorców w gospodarstwach domowych mają wzrosnąć od ok. 0,5 proc do 0,7 proc.

 

– Zmiana taryfy dystrybutora gazu uzasadniona jest wzrostem kosztów zakupu gazu na potrzeby zużycia własnego oraz wzrostem kosztów zakupu usług przesyłania gazu, który wynika z lipcowej zmiany taryfy Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM – informuje Urząd Regulacji Energetyki.

Według urzędu, osoby, które zużywają najmniejsze ilości gazu, gdyż korzystają z niego głównie w celu przygotowania posiłku z tytułu tej zmiany zapłacą średnio o ok. 22 grosze więcej miesięcznie.

Osoby, które jednak gazem ogrzewają swoje domy zapłacą o około 2,38 złotych więcej miesięcznie.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 miesiąc temu

no a miała być hekatomba tysiaclecia. za to wegiel, ktorego brak jest po 3tysie tona, oczywiście ten z RPA co przypłynął 3 tysie km przez ocean… brawo