Prezes URE ostrzega: Wzrost taryf na energię na przyszły rok może być bezprecedensowy

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Rafał Gawin poinformował, że możemy spodziewać się bezprecedensowych podwyżek cen energii. Rachunki mogą wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent.

 

OKO.press dotarło do pisma prezesa URE do członków rządu, w którym prezes ostrzega przed ogromnymi podwyżkami cen energii dla gospodarstw domowych w 2023 roku, na poziomie co najmniej 180 proc. Jak podał portal, w liście znalazł się też postulat ochrony obywateli przed nieakceptowalnym poziomem cen wynikającym z nieracjonalnych marż producentów energii.

„Efektem tego rynku może być bezprecedensowy wzrost taryf, taki, którego nie widzieliśmy do tej pory” – powiedział prezes URE Rafał Gawin na spotkaniu z dziennikarzami.

 

„Spodziewamy się, że jeśli rynek będzie się nadal tak kontraktował, to w kontekście płatności dla klienta wynikających z taryf, rachunki w przyszłym roku mogą wzrosnąć co najmniej o kilkadziesiąt procent” – dodał Gawin.

„Widzimy uzasadnienie do tego, by wprowadzić konkretne działania – nazwijmy to – osłonowe. Szczególnie w tym obszarze, którym my, jako organ regulacyjny się zajmujemy, czyli klienci taryfowi” – powiedział prezes URE.

 

ren

Sprawdź również
guest
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
23 dni temu

Oczywiście będzie to wina:
Tuska
Putina
Unii Europejskiej.

Matolusz i jego zgraja nie mają sobie nic do zarzucenia.

Ela
Ela
23 dni temu

Ale ty masz zawsze na wszystko odpowiedź, super polityk z ciebie

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
23 dni temu
Reply to  Ela

To powiedz mi Elu proszę, jak sytuację przedstawi TVPis… Z góry dziękuję.

Rysiek
Rysiek
23 dni temu

To bardzo ciekawe co Pan pisze.A co mówią o tym lekarze?.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
23 dni temu
Reply to  Rysiek

A może Pan Rysiu napisze coś na temat? Czy argumentów brak?

Rysiek
Rysiek
22 dni temu

Argumentami to ciebie zasypali ludzie pod artykułem o braku cukru w Przasnyszu.Ale ty oczywiście „nasmrodzileś” i opuściłeś tam ten wątek.Zresztą zawsze tak robisz.Teraz tu „smrodzisz”.
Masz jakieś dowody na to że w PiS są złodzieje i oszuści,czy tylko tak kłapiesz dziobem na lewo i prawo szukając atencji?.Jeśli jesteś w posiadaniu dokumentów.ktore obnażają przekręty PIS to drzwi do prokuratury są otwarte.Możesz tam pójść i złożyć zawiadomienie.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
22 dni temu
Reply to  Rysiek

Przykład z ostatnich dni. Przetarg na flagi. Poczytaj sobie. Ja nie będę Cię wyręczał. To złodziejstwo w czystej postaci. Jakieś 2 miliony ukradzione w białych rękawiczkach.

Kilka dni temu wróciła też sprawa respiratorów. Polacy odwołali poszukiwania tego gościa. Choć tak naprawdę facet żyje dalej, a śmierć była sfingowana. Za respiratory nikt z PiSu nie beknał. Dla Ciebie to było uczciwe?

Joachim
Joachim
23 dni temu

Marku czy jak by była ekipa PO przy władzy byłoby inaczej??

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
22 dni temu
Reply to  Joachim

Za PO elektrownie wiatrowe powstawały jedna po drugiej. A PiS najpierw uwalił wiatraki, a później fotowoltaikę. Po to, żeby stopniowo zwiększać import ruskiego węgla. Skoro Matolusz jeździł do górników i opowiadał im bajki o zasobach węgla na 200 lat, to niech teraz powie, gdzie jest ten węgiel. Poza tym do polskiego budżetu wpłynęło 50 mld zł za prawa do emisji CO2. Kasa powinna zostać przeznaczona na transformację energetyczną. A oni za tę kasę kupowali wyborców. Podejrzewam, że za 50 mld można by postawić jeden reaktor atomowy. A jeśli by zabrakło, to niewiele. Pisowcy wpakowali miliard w budowę bloku węglowego w… Czytaj więcej »

Rysiek
Rysiek
22 dni temu

Powiadasz że PISowcy wpakowali miliard w budowę bloku węglowego w Ostrołęce.To ja tylko trochę napiszę w co wpakowali miliardy POwcy. 1,2 miliarda zł umorzonego długu gazprom wi.Dług odzyskali Pisowcy 25 miliardów złotych wpakowali na ratowanie strefy euro.(tacy byliśmy bogaci) 182 milionów złotych kosztowała niewidzialna elektrownia atomowa. 430 milionów zł.kosztowals nas prezydencja Polski w Unii. 100 milionów zł.kosztowalk nas wszystkich roczne premie w ministerstwach 49milionow portal empatia 7 milonow kosztowało nas śpiewanie Tuska „Hey Jude” 90 milionow referendum Bronka gdy przegrał 1 turę i walczył o głosy Kukiza Czy mam dalej wyliczać.Wszystko jest w internecie i w mojej pamięci.Bo ja parę… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
22 dni temu
Reply to  Rysiek

Jakie 25 miliardów poszło na ratowanie strefy euro? To były gwarancje, nic więcej. Wiesz, co to jest?
Z tym Gazpromem to też grubo pojechałeś. Bo może się dowiesz, kto zaczął arbitraż???
Reszty nawet nie chce mi się komentowac.

Rysiek
Rysiek
22 dni temu

I vice versa, mnie też nie chce się komentować twoich wypocin.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
22 dni temu
Reply to  Rysiek

No to napisz chociaż, jak to było z tymi 25-miliardami. Prosta sprawa.

A może chcesz napisać o miliardzien ar za izbę dyscyplinarną? Ludzie nawet na tym portalu co chwilę proszą o pieniądze na leczenie, bo państwo polskie ma na nich wywalone, a pan ziobro wywala miliard złotych przez swoje urojenia. Miliard złotych. Dla 10 tysięcy chorych można dać po 100.000 złotych. Kupa kasy, prawda?

Antek
Antek
20 dni temu
Reply to  Rysiek

ww.youtube.com/watch?v=I2kxh7zAWSs

Inż. Zadrożniak: Kto stoi za likwidacją polskiej energetyki? Jak posłuchasz mocno się zdziwisz

o ELEKTROWNIACH WEGLOWYCH 

Ryszard
Ryszard
22 dni temu
Reply to  Joachim

No pewnie jak nie PiS to Peło, ludzie oni grają z narodem w dobrego i złego glinę. Nigdy nie pociągnęli do odpowiedzialności nikogo z przeciwnej partii tylko szczekają na siebie jak psy przez zamknięta bramę. Wszystko jedna klika. Stop PoPis

Beza
Beza
20 dni temu

prawdziwek niemal trafil. Podejrzenie ze to „jego” seryjny

Ekspert Marek Zadrozniak twioerdzil ze modernizacja istniejacych elektrocieplowni zwiekszyich wydajnosc o diodatkowe 100 procent, a wiatraki to oszustwo.

web.archive.org/web/20210313090806/https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polski-inzynier-tworzy-raport-obnazajacy-stan-polskiej-energetyki-kilka-godzin-po-jego

Polski inżynier tworzy raport obnażający stan polskiej energetyki, a kilka godzin po jego prezentacji ginie. Przypadek czy „seryjny samobójca?”

Przypadek czy „seryjny samobójca?” autor: Marcin Kozera (2021-03-13 08:21)

Inżynier Marek Zadrożniak w ostatnim czasie przygotował specjalny, liczący kilkaset stron raport na temat realnego stanu polskiej energetyki. Został zaproszony do redakcji portalu związanego z Konfederacją. Kilka godzin po jego wstępnej prezentacji, zmarł. Czy napisał i powiedział za dużo?

Piotr
Piotr
23 dni temu

Podwyżki prądu są następstwem drogiego węgla , elektrownie przecież mamy węglowe , wszystko wymknęło się rządowi spod kontroli

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
23 dni temu
Reply to  Piotr

No a przecież Matolusz jeszcze niedawno mówił, że naszego węgla mamy na 200 lat. No to co się takiego stało, że nie pykło?

Iwan
Iwan
22 dni temu

No przecież niedawno Tusk mówił że musimy dłużej pracować i zafundował nam pracę do 67 roku życia.A teraz mówi że jak wygra wybory to wdroży plan 4 dniowego tygodnia pracy

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
22 dni temu
Reply to  Iwan

Podniesienie wieku emerytalnego jest nieuchronne. Właściwie cała Europa podnosi. My nie musimy, stać nas, prawda?

Amator
Amator
23 dni temu
Reply to  Piotr

Elektrownie kupują węgiel po 200 złotych za tonę. Zwykłe zdzierstwo żeby mieć kasę na kampanię, reżimowe media i kupowanie głosów. Ale to na nic bo zimna zima odeśle „prawych” i „sprawiedliwych” w polityczny niebyt.