Prezes Orlenu zapowiada „wielkie obniżki cen”. Benzyna ma kosztować poniżej 7 zł

Ceny paliw na stacjach benzynowych w Polsce biją nienotowane wcześniej rekordy, a wprowadzoną przez rząd obniżkę podatków skonsumował wzrost cen ropy na giełdach oraz osłabiająca się względem dolara złotówka, co niebawem odbije się na cenach wszystkich towarów i usług. Prezes koncernu Orlen Daniel Obajtek za pośrednictwem portalu Twitter zapowiada znaczące obniżki cen paliw.

 

– Obniżamy ceny na stacjach! ON o 34 gr/l, do średniego poziomu 7,55 zł, a benzynę o 20 gr/l do średniego poziomu 6,79 zł. Działamy zdecydowanie, żeby polscy kierowcy tankowali najtańsze paliwa w Europie – chwali się prezes państwowej spółki.

W swoim wpisie szef Orlenu zmieścił również informację, że po obniżkach ceny paliw będą niższe niż np. na Litwie czy w Czechach.

– W Czechach litr benzyny kosztuje w przeliczeniu 7,54 zł, a na Litwie 8,81 zł – napisał.

 

Prezes Obajtek pominął jednak informację, że od środy doświadczamy spadków cen ropy na światowych rynkach, zaś w tym czasie hurtowe ceny oleju napędowego powędrowały w dół o 10 proc., czyli o 78 gr na litrze. Cicho jest także w sprawie rekordowych marż, o stosowanie których podejrzane są zarówno koncern Orlen jak i Lotos.

 

 

M.Jabłońska

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

W 2012 roku kurs ropy brent kręcił się w okolicach 120 dolarów przez dłuższy czas. Na stacjach benzynowych diesel dobijał do 5,90 za litr. Przy normalnych podatkach. Mały Jaro z kanistrem na mównicy sejmowej jechał po Tusku równo. Dziś podatki obniżone, ropa po 105 za baryłkę, a jaśnie pan od pałacyków hucznie zapowiada obniżkę diesla do 7,55… I niech mi tylko nikt nie próbuje tłumaczyć wszystkiego spadkiem złotówki. Zresztą, dziś przez spadek wartości PLN mamy jeszcze wyższą inflację. Stopy procentowe też coraz wyższe. A jak niektórzy mówili nieśmiało o przyjęciu Euro, to pisiarnia z nich zdrajców robiła. Jaja sobie z… Czytaj więcej »

Miałeś chamie złoty róg
Miałeś chamie złoty róg
2 lat temu

Głupi naród nie reaguję na złodziejskie praktyki złodziejskiego rządu to bandyci zachowują sie coraz bardziej zuchwale.

Kasia
Kasia
2 lat temu

Jak już piszesz to pisz prawdę w 2011r baryłka ropy kosztowała 75 USD
Czy to nie tusk powiedział „teraz to paliwo może być nawet i po 7 złotych”
Czy to nie rząd tuska umorzył rosjanom 1,2 miliarda długu za przesył gazu.

mistrz
mistrz
2 lat temu
Reply to  Kasia

gej marek wszystko przekreci pod swoja propagande . mozesz ja wygłaszac w remizie w krasnem co najwyzej

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  mistrz

Dla ciebie to Pan Marek. Naucz się najpierw pisać po polsku, a później szczekaj.

PSL
PSL
2 lat temu
Reply to  mistrz

Ten Sławek…przepraszam Marek to zj**.
Nie reaguj na niego.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Kasia

Czy ja pisałem o 2011 roku ciemniaro?

Kiedy i gdzieniegdzie Tusk umorzył ruskim jakieś długi. Słucham. Tylko konkrety podaj.

Jakitoidiota
Jakitoidiota
2 lat temu

Daj spokój nie karm pisofskich trolli. Przecież wiesz,że nikt pisbolszewickiej ś.wini opłacanej przez karakana z Żoliborza nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe. Jak im w szambie TVPis powiedzieli,że to wina Tuska,to znaczy że tak jest.. Tym prymitywny głąbom tępa pudifska ptopaganda wystarczy!!!!

Bronek
Bronek
2 lat temu
Reply to  Kasia

dla mnie to czy PO czy PiS to jedna i ta sama mafia. jedni byli od 'piniendzy nie ma i nie będzie’ a 150mld z OFE wyparowało. drudzy tak dali socjal że rozp… finanse państwa a 'obniżki’ skutkują podwyżkami. niestety. układ pomagdalenkowy wiecznie żywy – a my Naród tylko przyglądamy się w portfele jak nas d..ją.

Jamal
Jamal
2 lat temu

W 2012roku dolar kosztował ok. 3zł teraz kosztuje grubo ponad 4 więc na pewno słaba złotówka ma wpływ na cenę paliw.
Warto zauważyć że w okresie ostatnich rekordowych cen paliw ORLEN i LOTOS narzucili również rekordowo wysoką marżę dla siebie. Tak to właśnie rządowe koncerny dbają o Polaków.
Teraz gdy złotówka trochę się umocniła, cena baryłki ropy spada, prezes Obajtek nagle jak bohater zapowiada obniżki paliw które nadal są wyższe niż na początku marca gdy ropa była na podobnym poziomie. Pewnie tradycyjnie zrobili zapasy ropy gdy była rekordowo droga.

Bronek
Bronek
2 lat temu
Reply to  Jamal

dokładnie – ogromna marż na paliwo. to obraz tego KTO chce zarobić na tzw 'wojnie’