Prezenty na święta dla ekstrawertyka

Wybór prezentu świątecznego nigdy nie jest łatwy, a najczęściej dokonujemy go w oparciu o konkretne zainteresowania obdarowanego. Nie bez znaczenia jest także charakter osoby, która ma otrzymać upominek – jedni wolą cieszyć się czymś spokojnym, inne wolą nieco bardziej rozrywkowe podarunki. Tak jest także w przypadku ekstrawertyków, którzy doskonale czują się w centrum uwagi, są duszami towarzystwa i czerpią energię z bycia wśród innych. Na co zwrócić uwagę wybierając prezenty bożonarodzeniowe dla ekstrawertyka?

 

Kim jest ekstrawertyk?

Ekstrawertyczne osoby bardzo łatwo dostrzec w grupie znajomych, na spotkaniach lub w miejscach, które wymagają społecznej interakcji. Potocznie mówi się o nich “dusza towarzystwa”, choć to tylko jedno z określeń, które pasuje do ekstrawertyków. To osoby przepełnione wigorem, energią, gotowe do działania i chętne do realizacji swoich pasji. Skoro o pasjach mowa – to marzyciele, niekiedy aż przesyceni optymizmem, jednak w dążeniu do spełnienia swoich marzeń są prawdziwie wytrwali. Nie wiesz, o czym marzą ekstrawertycy? Wystarczy zapytać – to osoby na tyle otwarte i chętne do rozmowy, że w większości przypadków zdradzą Ci ten mały sekret. Części osób może przeszkadzać ich impulsywność oraz niektóre bezrefleksyjne zachowania lub wypowiedzi. Nie zmienia to jednak faktu, że szybko zjednują sobie ludzi, a swoim “wygadaniem” są w stanie rozruszać każde towarzystwo.

 

O czym marzą ekstrawertycy?

Bez dwóch zdań ekstrawertycy to pasjonaci z tendencją do odkrywania, poznawania nowych rzeczy i przeżywania doznań. Ich marzenia często są śmiałe, niekiedy wręcz wydają się nierealne: lot w kosmos, gra w kasynie w Las Vegas czy wygranie telewizyjnego programu kulinarnego. Wprost proporcjonalnie do poziomu “nierealności” marzeń, rośnie determinacja do ich osiągnięcia. Pojawia się więc pytanie: co kupić na prezent bożonarodzeniowy dla ekstrawertyka? Co dać ekstrawertykowi na Boże Narodzenie, by był szczęśliwy? Zdecydowanie bardziej będą cieszyć się z upominków, które dadzą im wartość poznawczą niż materialną. Co to oznacza? Ni mniej ni więcej tyle, że zamiast upominków fizycznych zdecydowanie lepsze będą atrakcje i vouchery, które zapewnią ekstrawertykowi emocje lub odprężenie psychiczne. Przyjrzyjmy się więc kilku ciekawym upominkom do realizacji indywidualnej lub grupowej.

 

Prezenty dla ekstrawertyków – indywidualne

Wielu ekstrawertyków lubi czuć od czasu do czasu zastrzyk adrenaliny, nutkę szaleństwa lub szeroko pojmowanego ryzyka. Dobrym podarunkiem będą więc wszelkie ekstremalne przeżycia i ciekawe doznania, które na długo zapiszą się w pamięci obdarowanego. Klasycznym, a zarazem najpopularniejszym pomysłem jest skok ze spadochronem wykonywany w tandemie z instruktorem. Alternatywą jest skok na bungee lub dream jump – szczególnie ciekawa jest ta druga opcja, ponieważ Polska dysponuje największą wieżą do dream jumpingu na całym świecie! Kolejne przygody warte uwagi wiążą się z motoryzacją: jazda supersamochodem po torze wyścigowym oraz przejażdżka off road. Pierwszy wariant to możliwość poprowadzenia takich legend motoryzacji, jak Ferrari F430, Ford Mustang czy Lamborghini Gallardo, drugi zaś umożliwia pokonanie błotnistych bezdroży i wymagających podjazdów. Świetnym pomysłem będzie także zapisanie ekstrawertyka na kurs piwowarski, szkolenie baristyczne lub lekcję degustacji whiskey z sommelierem.

 

Prezenty dla ekstrawertyków – dla dwóch lub więcej osób

Jak wcześniej wspomnieliśmy, ekstrawertycy to osoby doskonale czujące się w towarzystwie, wśród rodziny i bliskich. Niewykluczone więc, że zechcą spełnić swoje marzenie z osobami towarzyszącymi, a nawet zaproszą ich do udziału w atrakcji. Takie możliwości oferują wszelkiego rodzaju wyjścia do miejsc rozrywki: do escape roomu, na strzelnicę lub do klubu axe throwing’owego. Równie ciekawie sprawdzi się rywalizacja w formie paintballa lub jego laserowej wersji: laser tagu. Dla fanów piłki nożnej możliwe jest zorganizowanie emocjonującego meczu w formacie bubble football, który dostarczy ogromu wrażeń. Mnóstwo frajdy będzie czekać też pod postacią dynamicznego rejsu łodzią motorową.

Możliwości jest mnóstwo, a co najlepsze – w każdym budżecie można znaleźć coś, co zachwyci obdarowanego ekstrawertyka. Więcej inspiracji na prezent świąteczny znajdziesz w serwisie Prezentmarzeń

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments