PREMIERA SPEKTAKLU „PODRÓŻE MAŁEGO KSIĘCIA”-INAUGURACJA OBCHODÓW 20-LECIA ŚDS

Dnia 30 listopada 2017 r. o godzinie 12.30 podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu wspólnie z grupą  teatralną „KABAT ” z Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu zaprezentowali efekty swojej pracy nad projektem, którego tytuł brzmiał „Podróże Małego Księcia”.

Inscenizacja odbyła się na scenie Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu. W celu obejrzenia przedstawienia na sali zgromadzili się przedstawiciele władz samorządowych Pan Waldemar Trochimiuk – Burmistrz Przasnysza, Pani Wiesława Helwak –Z-ca Burmistrza Przasnysza, Pan Piotr Jeronim Przewodniczący Rady Miasta, rodzice uczestników ŚDS, dyrektorzy szkół , uczniowie przasnyskich szkół, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, dzieci ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Jestem” Grupa Historyczno-Literacka „Styl”, media lokalne  oraz dziennikarze telewizji regionalnej TV Mazovia . Głównym celem projektu było przypomnienie najważniejszych artystycznych działań realizowanych przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Przasnyszu. Wyzwanie to podjęła Pani Edyta Przybysławska – reżyserka spektaklu i autorka scenariusza.

Uczestnicy tego integracyjnego projektu chętnie podjęli się realizacji zadań, związanych z przygotowaniem przedstawienia, a ich działania zakończyły się pełnym sukcesem. Przygotowali interesujące i pobudzające do refleksji przedstawienie teatralne. Osoby niepełnosprawne biorące udział w przedsięwzięciu opanowały teksty i świetnie wczuły się w swoje role. Z fascynujących podróży głównego bohatera dowiedzieliśmy się  jakie projekty realizował Środowiskowy Dom Samopomocy w Przasnyszu w ciągu ostatnich 20 lat. Do tych wydarzeń nawiązywały nazwy planet. Mały Książę odwiedził : Planetę ŚDS, Planetę Twardowskiego, Planetę Chłopca z zapałkami, Planetę Małego Księcia, Planetę Jędrka Jeżyka, Planetę Tańca, Planetę Własnej legendy, Planetę Jak to?, Planetę Przyjaźni. W tle rozbrzmiewała muzyka związana z poszczególnymi artystycznymi projektami ŚDS. Autorzy i wykonawcy spektaklu zasłużyli na wielkie uznanie, a ich trud został nagrodzony gromkimi brawami.

Ta wzruszająca, pełna magii historia małego chłopca, który opuścił swoją planetę B-612, aby znaleźć przyjaciela, poucza nas, że najważniejszymi wartościami w życiu człowieka są: miłość, dobroć, prawda.
Mały Książę zrozumiał, że jeśli się kogoś kocha, to trzeba bezwarunkowo akceptować i umieć wybaczać, a w relacjach z innymi ludźmi należy kierować się sercem, bo „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”…

MOPS Przasnysz

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments