Premier zapowiada darmowe laptopy dla uczniów IV klas

Począwszy od września tego roku, wszyscy uczniowie IV klasy otrzymają nieodpłatnie laptopy, które będą służyły im przez kolejne lata edukacji – poinformował Mateusz Morawiecki w czasie wtorkowej konferencji prasowej.

 

24 stycznia w Kancelarii Premiera odbyła się konferencja prasowa, w której oprócz Mateusza Morawieckiego udział wziął minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek oraz pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, Janusz Cieszyński.

– Od września 2023 r. uczniowie rozpoczynający naukę w IV klasie szkoły podstawowej otrzymają nieodpłatnie laptopy, które będą służyły im na kolejnych etapach edukacji. Sprzęt trafi do 370 tys. uczniów. To element wspierania transformacji cyfrowej – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

 

Przypomniał, że w roku ubiegłym do szkół z terenów popegeerowskich trafiło ponad 200 tys. komputerów.

Koszt wspomnianej akcji oszacowano na 760 mln złotych plus VAT.

Premier wyjaśnił, że sprzęt trafi do uczniów IV klas szkół podstawowych, gdyż tak rekomendują eksperci. „Wtedy łatwiej jest dzieci wdrożyć, one zdobyły już podstawowe umiejętności”. Podkreślił, że „dzięki temu, że każdy będzie miał taki sprzęt, będzie możliwe wyrównanie szans”.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wpz
wpz
8 miesięcy temu

inflacja spadła – no to podkręcamy
kiełbasa wyborcza – czyżby najbliższe 4 klasy miały być najliczniejsze w stosunku do innych roczników skoro akurat IM dajmy laptopy czyt. rodzice idźcie do urn za laptopa?

to z waszych podatków i odsetek, więc oddacie za laptopy sami 🙂

Kropa
Kropa
8 miesięcy temu
Reply to  wpz

To, że inflacja spada nic nam nie daje. Dalej mamy postępujący wzrost cen. Potrzeba nam teraz deflacji na takim samym poziomie jak inflacja przez ten sam okres czasu żeby ceny wróciły do norm przed kryzysem. Rozdawnictwo nas zabija…

lll
lll
8 miesięcy temu
Reply to  wpz

Te laptopy mają być zakupione z pieniędzy , które mają dostać z Unii Europejskiej .Na dzień dzisiejszy rząd nie wypełnił kamieni milowych.

Avatar
Avatar
8 miesięcy temu

A co do dzieciaków z klas starszych. Są gorsi???

Maciek
Maciek
8 miesięcy temu

jakie kur.a „darmowe”????

Marta
Marta
8 miesięcy temu

zdalna nauka, u mnie 2 córki w klasach 4 i 6. musiałem kupić 2 laptopy (budżetowe), bo przecież zajęcia w tym samym czasie. jeden laptop padł. widzicie rodzice jesteśmy frajerzy – było zebrać sie w 3 miliony i powiedzieć „nauka zdalna? to dac laptopa”.

Tutejszy
Tutejszy
8 miesięcy temu

Darmowe? Znając życie, to będzie kryterium dochodowe, co w skrócie znaczy: Twoi rodzice dobrze zarabiają-mogą Ci kupić albo już masz, a dla pozostałych…. będą sponsorami, bo rzetelnie wykazują zarobki.
Minister… da.. śmiechu warte.