Premier podał termin wyborów prezydenckich.

Mateusz Morawiecki, premier RP poinformował dziś o terminie wyborów prezydenckich. Są one planowane na 28 czerwca. Według niego późniejszy termin nie jest możliwy, ze względu na kończącą się kadencję obecnego prezydenta, Andrzeja Dudy.

 

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca.

– Chcemy wypełnić nasze obowiązki konstytucyjne i przeprowadzić te wybory zgodnie z konstytucją i dzisiaj planujemy zrobić to na 28 czerwca. Późniejszy termin nie byłby wskazany, ponieważ do 6 sierpnia kończy się kadencja prezydenta i z terminów, które potem wynikają z prawa mogłoby to oznaczać, że ogłoszenie ostateczne wyborów, czy zatwierdzenie wyborów przez Sąd Najwyższy przeciągnęłoby się poza ten termin – powiedział.

Data publikacji uchwały PKW jeszcze nie został ogłoszona.. Premier dodał również, że nadal nie ma spójnego stanowiska opozycji w sprawie wyborów.

 

w.b.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu

Od kiedy to wy się Konstytucją przejmujecie? I co ma do rzeczy stanowisko opozycji? Przecież wy i tak robicie co chcecie. Szkoda że się Matołuszku nie pochwaliłeś, ile kosztowały karty do głosowania, które trzeba będzie zmielić teraz. Ludzie maseczki po domach szyją, a wy grube miliony w ten sposób topicie. Mam nadzieję, że już niedługo ktoś za to ładnie beknie. Przez mściwego trolla z Żoliborza nawet stację radiową musieliście zajechać. Jedną z niewielu, której dało się słuchać. Stacji, która nawet w czasach komuny była w miarę niezależna. Ze słynnych stadnin koni też niewiele zostało. Do czego się nie dotknięcie, to… Czytaj więcej »

Ja znajoma
Ja znajoma
3 lat temu

Ha ha ha znów nieszczęśliwy Marek

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  Ja znajoma

Ha, ha, ha, znowu ty, pisowska szujo…
Śmiej się śmiej, niedługo będziesz zawodzić…

Marunio
Marunio
3 lat temu

Jeśli jesteś złodziejem,to mów że jesteś złodziejem.a nie że wszyscy wokół to złodzieje.Nie mierz innych swoją miarą,żałosny trollu.
Jeśli spierdo… z Tworek to tam wracaj.Tam jest twoje miejsce i teleranek czeka.

Leśny dziad
Leśny dziad
3 lat temu

Jak prezydentem zostałby Trzaskowski to Trójka dopiero zaczęłaby puszczać gówno.

Manna (poranna)
Manna (poranna)
3 lat temu

Zwracacie jeszcze uwagę na tego oszołoma? O Marku Prawdziwym już legendy powstały. Jedna z nich głosi, że najciemniej pod latarnią.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu

A moze miernoto odniesiesz się merytorycznie do tego, co napisałem? Czy też będziesz pluć jadem?
Za dużo TVP Info się ogląda, nieprawdaż?

I coś Ci nie wyszedł ten tekst o legendach. Ja tam znam legendę o bezzębnym Jarku i jego przydupasach. Opowiedzieć ci?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu

Poranna gnido, dla wielu ówczesnych dzieciaków symbolem stanu wojennego był brak teleranka. Niby mała rzecz, a jak bardzo wymowna.

Dziś dla mnie symbolem rządów tych satrapów i popaprańców będzie jutrzejszy brak listy przebojów w Trójce. Te mendy wszystko potrafią zniszczyć.

Marunio
Marunio
3 lat temu

Oszołom to mało powiedziane.On jest przez kogoś skrzywdzony.Może mu emeryturę esbecką obcieli,”przecież za dwa tysiące nie da się żyć”,tak powiedział jeden z jenerałów milicji na spędie kodu.