Premier Morawiecki: Szkoły nadal zamknięte. Święta spędźmy w swoich domach.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił kolejne plany na walkę z pandemią koronawirusa. Obecne obostrzenia, z małymi wyjątkami, będą najprawdopodobniej obowiązywały do połowy stycznia 2021 roku.

 

– Rozpoczynamy dziś 100 dni solidarności, które pozwolą nam lepiej przejść przez ten okres. Na końcu tego okresu będzie pewnie dostępna szczepionka. Obecnie średnia to około 20 – 22 tys. dziennie. Jeśli ta stabilność się utrzyma to i poprawę będziemy mogli zobaczyć za jakiś czas, ale sytuacja nadal jest bardzo poważna – mówił premier.

 

Premier zaapelował również o spędzenie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w wąskim, rodzinnym gronie i zrezygnowanie z przemieszczania się między innymi miastami.

Rząd zdecydował również o utrzymaniu zdalnej nauki minimum do 23 grudnia. Przyszłoroczne ferie zimowe natomiast przypadną na pierwszą połowę stycznia.

– Zwykle ferie były rozłożone na różne regiony w innym czasie, jednak w roku 2021 będą skumulowane, aby ruch był jak najmniejszy. Żeby nie wyjeżdżać za granicę, aby siedzieć w domu i przerwać łańcuch zakażeń – podkreślił premier.

Rząd planuje również, od najbliższej soboty, otworzyć galerie handlowe w bardzo surowym reżimie sanitarnym. Jak podkreślono, będą one podlegały szczegółowej kontroli.

Placówki kultury, siłownie, kluby fitness nadal pozostaną zamknięte.

 

Więcej informacji wkrótce.


 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łowca de billy
Łowca de billy
4 miesięcy temu

Niestety branże: hotelarska, gastronomiczna, eventowa, fitnes, kulturalno – rozrywkowa ale też i transport, nie podniosą się po takich decyzjach. Większość miała nadzieje, że choć trochę odbiją sobie na świętach BN, sylwestrze i na feriach zimowych. Przewiduję, że rządzący wprowadzą ograniczenia w przemieszczaniu się w dniach 24.12 – 17.01. Na osłodę możemy sobie ponucić: “Majteczki w kropeczki oho ho ho, niebieskie wstążeczki oho ho ho…”

mixer
mixer
4 miesięcy temu
odpowiada  Łowca de billy

wyrasta nam kolejny “de bill” pokroju Marka prawdziwego

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 miesięcy temu
odpowiada  mixer

Chapaj dzidę.

Janusz
Janusz
4 miesięcy temu

Tylko na tyle cię stać???

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 miesięcy temu
odpowiada  Janusz

Tak, dokładnie na tyle. Z prostakami nie ma się co patyczkować.