Prawo jazdy od 4 miesięcy i kilka mandatów na koncie. Teraz 19-latek odpowie za jazdę na „podwójnym gazie”

Policjanci z prewencji zatrzymali do kontroli drogowej 19 – latka kierującego seatem. Mężczyzna był w stanie nietrzeźwości. Prawo jazdy miał zaledwie 4 miesiące.

 

– W ostatnich dniach w Makowie Mazowieckim na ul. Rynek policjanci Wydziału Prewencji makowskiej policji zatrzymali do kontroli drogowej seata. Jak się okazało 19 – letni makowianin miał 1 promil alkoholu w organizmie. Prawem jazdy cieszył się zaledwie 4 miesiące – informuje Monika Winnik z KPP Maków Maz.

Okazało się, że zatrzymany 19 – latek był już karany przez stróżów prawa za wykroczenia drogowe.

– Od momentu otrzymania prawa jazdy, czyli w ciągu 4 miesięcy, otrzymał w sumie kilka mandatów na łączną kwotę 2 900 złotych i 21 punktów karnych – dodaje.

 

Młodemu mężczyźnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata. Dodatkowo niezależenie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości 5 tys. zł. Świadczenia te trafiają na konto Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Nadal niestety mimo licznych apeli kierujących na „podwójnym gazie” nie brakuje na naszych drogach. Policja przypomina, że nietrzeźwy kierowca to poważne zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments