Prawie pół miliarda złotych na pomoc uchodźcom trafi dziś do samorządów

Premier Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki poinformował, że dziś do polskich samorządów trafi około pół miliarda złotych na pomoc w związku z napływającymi do kraju uchodźcami z Ukrainy.

 

W czwartek, 7 kwietnia premier RP Mateusz Morawiecki spotkał się z samorządowcami z polskich miast, aby omówić z nimi sytuację związaną z wojną na Ukrainie i przypływającymi do kraju uchodźcami.

Szef rządu podziękował wszystkim przedstawicielom samorządów za okazane serce oraz zadeklarował  rządowe wsparcie. Dodał, że już teraz do samorządów trafiło około pół miliarda złotych.

 

– Częścią tej okrutnej wojny jest wielki kryzys uchodźców, jakiego świat nie widział od czasów II wojny światowej. To kryzys, z którym się musimy mierzyć na co dzień. To kryzys, z którym muszą się mierzyć samorządy na bardzo wielu poziomach, zarówno województwa, powiaty, gminy, ale także miasta, mniejsze, większe i największe, wioski – podkreślił Morawiecki.

Premier poinformował, że zgodnie z wcześniejszą obietnicą dziś zostało przekazane do samorządów około pół miliarda złotych do dyspozycji zgodnie z ustalonym harmonogramem i z całą procedurą.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
andrew
andrew
7 miesięcy temu

Brawo, pieniądze? jaki to problem… dodrukujemy. Przy okazji podniesiemy stopy procentowe kredytobiorcom bo za dobrze im się żyje, zabierzmy im też majtki! Ta banda d…li puści nas z torbami.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu
Reply to  andrew

Problem jest taki, że to k*rwy i złodzieje. Ale złodzieje, którzy się dzielą. Więc jeszcze długi lata będą pożyczać i rozdawać. I w ten sposób będą kupować głosy. A ciemny lud wciąż to łyka.

Borsuk
Borsuk
7 miesięcy temu

Piszczysz……!!Dzisiaj błysnąłeś pogardą do ludzi którzy głosują inaczej niż ty.Długo będziesz jeszcze piszczał jaśnie oświecony POpaprańcu.😂😂😂

Joanna
Joanna
7 miesięcy temu
Reply to  andrew

Już wiemy czemu państwowy Orlen podniósł marzę na paliwo z 9 dół na 36 dół… mamy ropę po 7.50 żeby utrzymać i Ukrainę i Rosję.

Radek
Radek
7 miesięcy temu
Reply to  Joanna

dokładnie. jedynym ekonomicznym przegranym tego konfliktu będzie Polska i jej mieszkańcy. Rosja ma w d… sankcje, sprzeda paliwa do Azji, tam są giganci przemysłu Chiny i ogromny rynek zbytu – Indie. Rosja jest samowystarczalna zasobowo, nie to co euro plankton. natomiast Ukraina… hmmm prezydent aktor juz zapowiedział że będzie odbudowa za unijne euro (na co zrzuci się zapewne polski podatnik). Teraz zrzuca się po ekstra 2 zł na litrze ON, na uchodźców, na socjal dla nich. Złotówka traci wartość (a czemu hrywna i rubel nie? no właśnie). Posłowie, senatorowie, reszta tałatajstwa wójtowie, prezydenci miast dali sobie podwyżki 80-100% uposażenia, nam… Czytaj więcej »

Bartek
Bartek
7 miesięcy temu

Glapiński dodrukował 500.000.000 papierowych złotówek. po czym inflacja o kolejne x% w górę. stracą Ci co mają oszczędności. następnie w reakcji na to stopy procentowe w górę – stracą Ci co mają kredyty. w obu grupach uchodźców praktycznie nie ma. za to Poliniacy z radością odetną rurę z ropą i gazem i zapłacą po 50zł za litr paliwa i będą jeść zimną kaszę (a może nawet szczaw i korę) na złość Wołodii. na szczęscie dobry Niemiec sprzeda nam paliwo (putinowskie) po cenie troszkę niższej niż tankują mieszkańcy Szwajcarii i Luxemburga, a co stać nas.

Djdd
Djdd
7 miesięcy temu

Niedługo będziemy wpierniczać piach bo nawet na ten ryż morawieckiego nie będzie nas stać. Ale co was interesują Polacy.