Prawie dwieście tysięcy złotych z WFOŚiGW w Warszawie trafi do sześciu samorządów z powiatu przasnyskiego na usuwanie azbestu

9 września 2022 r. prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Marek Ryszka podpisał w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu umowy dotacyjne z sześcioma gminami z powiatu przasnyskiego. Samorządy otrzymają łącznie blisko 200 tys. zł na usuwanie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest.

 

W wydarzeniu wzięli udział samorządowcy, radni wojewódzcy oraz parlamentarzyści. Dotacje otrzymały gminy: Czernice Borowe, Krzynowłoga Mała, Chorzele, Jednorożec, Przasnysz oraz miasto Przasnysz. Większość przyznanych przez Fundusz dotacji pokrywa w całości koszty związane z usuwaniem azbestu.

Dzięki wsparciu Funduszu szkodliwy azbest zostanie w bezpieczny sposób zdemontowany z dachów przez specjalistyczne firmy i unieszkodliwiony na składowiskach odpadów niebezpiecznych. Szkodliwy materiał przestanie stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Od 2018 roku WFOŚiGW w Warszawie przekazał mazowieckim samorządom ponad 40 mln zł na usuwanie azbestu. W tym roku w budżecie Funduszu zaplanowane jest kolejne 6  mln 800 tys. zł na ten cel.

 

Wysokość dofinansowań z WFOŚiGW w Warszawie:

  • Gmina Czernice Borowe – 33 572,72 zł
  • Gmina Krzynowłoga Mała – 34 691,20 zł
  • Miasto Przasnysz – 24 103,00 zł
  • Gmina Chorzele – 35 000,00 zł
  • Gmina Jednorożec – 35 000,00 zł
  • Gmina Przasnysz – 35 000,00 zł

 

 

 

Źródło WFOŚiGW
Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ANDRZEJ
ANDRZEJ
15 dni temu

Jeśli dobrze pamiętam to koszt budowy placu zabaw w jednej wsi czy koszt budowy siłowni na świeżym powietrzu jest wyższy od kwoty dotacji przypadającej na całą gminę. Może dobrze byłoby się zastanowić nad kolejnością realizacji zadań :czy lepiej postawić plac zabaw w pobliżu budynków z azbestem czy może najpierw usunąć azbest a plac zabaw czy siłownie postawić za rok ?