Prawie 840 tys. złotych dla projektów z powiatu przasnyskiego

Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał prawie 840 tys. złotych na remont remizy OSP w Małowidzu oraz poprawę bezpieczeństwa komunikacyjnego na osiedlu Orlika w Przasnyszu.

 

 

W środę, 22 czerwca decyzją radnych województwa mazowieckiego aż 115 lokalnych inwestycji, a wśród nich dwie z terenu powiatu przasnyskiego, otrzymały dofinansowanie projektów w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, jest to największy program wsparcia, który jest realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego.

– Wnioski spływają do nas praktycznie każdego dnia. Obszar zapotrzebowania jest bardzo duży, od modernizacji i budowy dróg lokalnych, po doposażenie szkolnych gabinetów stomatologicznych, budowę strażnic OSP czy rozbudowę domów kultury. Dziś przyznaliśmy ponad 207 mln zł dofinansowania na realizację aż 115 przedsięwzięć, co razem z poprzednimi edycjami programu, daje niebagatelną kwotę ponad 830 mln zł – informuje marszałek.

 

W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” dofinansowane zostaną:

  • Gmina Jednorożec – Remont i przebudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Małowidzu – 445 800,00 złotych. Kompleksowa modernizacja i termomodernizacja budynku połączona z wymianą ogrzewania, drzwi, okien, pokrycia dachowego oraz oświetlenia.
  • Miasto Przasnysz – Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego na ulicach osiedla Orlika w Przasnyszu – 390 000,00 złotych

 

j,b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 miesiąc temu

Na co tyle tam pieniędzy