Prawie 5 mln zł na odnawialne źródła energii w gminie Przasnysz.

Na terenie gminy Przasnysz zamontowanych będzie aż 421 instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt ten otrzyma blisko 5 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014–2020.

Inwestycja dotyczy montażu 211 instalacji solarnych, 129 instalacji fotowoltaicznych oraz 81 pomp ciepła. Instalacje pojawią się w 309  budynkach mieszkalnych oraz w 8 obiektach użyteczności publicznej.

–Rosnące z roku na rok zapotrzebowanie na energię elektryczną, wynikające z dynamicznego rozwoju gospodarczego Polski, wymaga szczególnej dbałości zarówno o bezpieczeństwo dostaw energii, jak i szukanie jej alternatywnych źródeł. Cieszę się, że gmina Przasnysz, korzystając ze środków unijnych, postawiła na energię odnawialną – powiedział marszałek Adam Struzik.

Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia udziału OZE w ogólnej produkcji energii elektrycznej i cieplnej na terenie gminy Przasnysz oraz do ograniczenia emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Partnerami projektu są: powiat przasnyski, gmina Krasne i gmina Sońsk.


 

Źródło mazovia.pl
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments