Prawie 400 litrów krwi w rok. 2. Orel Przasnysz podsumował akcje krwiodawstwa!

12 stycznia w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu odbyło się podsumowanie akcji krwiodawstwa za 2020 rok, w którym za cel obrano pozyskanie co najmniej 200 litrów krwi. Jednak efekt przerósł najśmielsze oczekiwania – finalnie udało się oddać aż 386,55 litra tego cennego daru!

 

Już od początku ubiegłego roku żołnierze Ośrodka wraz z podległym 8. batalionem Walki Radioelektronicznej rozpoczęli realizację projektu, mającego na celu propagowanie i zaangażowanie w ideę krwiodawstwa.

– Do systematycznego zwiększania ilości honorowych dawców krwi przyczynił się fakt powstania w dniu 30 maja 2020 roku klubu HDK LEGION przy 2. Ośrodku Radioelektronicznym. Z tego miejsca serdecznie dziękuję koordynatorowi naszego oddziału HDK – kpt. Adamowi Krawczykowi, za zaangażowanie, olbrzymi wkład w utrzymywanie systemu oddawania krwi na wysokim poziomie i zorganizowanie akcji krwiodawstwa. Założeniem do działalności na 2020 rok było pozyskanie wzorem lat ubiegłych ilości co najmniej 200 litrów krwi. W wyniku pandemii stanęliśmy ochoczo do tej nierównej walki i pokazaliśmy, że ponadczasowe słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego: „…Kto chce, ten może, kto chce, ten zwycięża, byle chcenie nie było kaprysem lub bez mocy…” są ciągle aktualne! W ramach zorganizowanych 11 akcji krwiodawstwa udało się pozyskać 148,5 litra krwi, a w przypadku indywidualnych donacji żołnierzy Ośrodka udało się pozyskać 238,05 litrów. Tak więc łącznie wtłoczyliśmy do krwioobiegu aż 386,55 litra tego cennego daru! Żołnierze, wasza postawa napawa mnie dumą, ponieważ sam również od wielu lat jestem Honorowym Dawcą Krwi. Udało nam się z nawiązką zrealizować plan, ale nie spoczywajmy na laurach. Dzięki postawie nas wszystkich regularnie uzupełnialiśmy topniejące zasoby w bankach krwi. Oczekuję, że zaangażowanie kolejnych osób w 2021 roku przyczyni się do przełamania kolejnej granicy i wtłoczenia co najmniej 400 litrów tego niezbędnego do życia płynu. Jako priorytet i główną ideę organizowanych akcji traktujemy ratowanie życia i zdrowia ludzkiego, a dzięki takiemu działaniu możemy jeszcze pełniej wspierać lokalną społeczność – podsumował Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusław Postek.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments