Prawie 40 tys nielegalnych papierosów skonfiskowała przasnyska Policja

Przasnyska policja dzień 1 marca może zaliczyć do udanych. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej skonfiskowali 15 kg worek krajanki tytoniowej oraz ponad 39 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy 25 – letniemu mieszkańcowi powiatu przasnyskiego.

Mężczyzna naraził Skarb Państwa na straty w wysokości około 70 000 złotych. Cała sytuacja miała miejsce 1 marca w godzinach popołudniowych na terenie gminy Przasnysz i gminy Jednorożec. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu od jakiegoś czasu podejrzewali, że 25-letni mieszkaniec gminy Przasnysz może trudnić się nielegalnym obrotem wyrobów tytoniowych na terenie powiatu przasnyskiego. Przypuszczenia policjantów szybko się potwierdziły.

W dniu 01 marca br. na terenie posesji w Jednorożcu zatrzymali kompletnie zaskoczonego podejrzewanego, który nie potrafił wyjaśnić dlaczego przyjechał pod ten adres. W Oplu, którym przyjechał mężczyzna do Jednorożca funkcjonariusze znaleźli w podróżnej torbie 38 kartonów papierosów Pall Mall oraz worek jutowy z zawartością krajanki tytoniowej i 5 dużych kartonów z zawartością papierosów. Następnie policjanci wspólnie z kolegami z wydziału kryminalnego przasnyskiej Komendy w domu u 25-latka znaleźli 15 kartonów papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy . Przebywająca w domu 21-letnia kobieta, mieszkanka gminy Jednorożec w obawie przed policyjnym przeszukaniem zacierała dowody przestępstwa paląc kartony z papierosami w piecu centralnego ogrzewania. Ponadto przed wejściem policjantów kobieta usiłowała spuścić do kanalizacji tytoniową krajankę.

Policjanci dokonali również przeszukania użytkowanego przez 25-latka domku letniskowego, w którym znaleźli kolejne kartony z papierosami bez polskich znaków akcyzy. 25-latek i 21-letnia kobieta trafili do policyjnego aresztu Usłyszą zarzuty popełnienia przestępstwa karno- skarbowego.

Źródło KPP Przasnysz
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments