Prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Tak świętował Wielki Piątek 45-letni kierowca ciężarówki

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się w piątek, 15 kwietnia kierowca ciągnika siodłowego z naczepą. 45 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego prowadził ciężarówkę mając w swoim organizmie prawie 3,5 promila.

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę na trasie K 61 w pewnym momencie zauważyli ciężarowego Dafa wraz z naczepą, którego „styl” jazdy wskazywał na to, że za kierownicą może znajdować się pijany kierowca. Pojazd zatrzymano do kontroli.

 

– Już pierwsze sekundy policyjnej interwencji wykazały, że decyzja o zatrzymaniu auta być może zapobiegła kolejnej tragedii na drodze. Od 45 – letniego kierowcy Dafa wyraźnie czuć było alkohol. Ponadto miał on problemu z utrzymaniem równowagi oraz komunikacją – informuje kom. Tomasz Żerański.

Alkomat wykazał w organizmie mężczyzny blisko 3,5 promila alkoholu.

Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę przekazując auto właścicielowi firmy transportowej. Natomiast bezmyślnemu 45 – latkowi zatrzymano prawo jazdy. Niebawem czekają go surowe konsekwencje karne i finansowe mogące sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

 

 

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
7 miesięcy temu

Szkoda kierowcy, zawsze myśle co Ci kierowcy myślą, wiedzą przecież że muszą jechać zestawem i piją, dobrze że skończyło się tylko na zatrzymaniu prawa jazdy, nie rozumiem logiki kierowców zawodowych. Jak gdzieś na imprezie to ktoś inny może odwieść, a takim zestawem i mając świadomość że to praca utrzymanie rodziny

Z_Osiedla
Z_Osiedla
7 miesięcy temu
Reply to  Arkadiusz

Szkoda? Szkoda, że go nie spałowali. A tak nie gnije pijak.

Wojtek
Wojtek
7 miesięcy temu
Reply to  Arkadiusz

Dobrze, że nikogo nie zabił takimi tonami masy

Wojtek
Wojtek
7 miesięcy temu

Mi ostatnio tirowiec wyjechał na pas na ktorym byłem podczas wyprzedzania. Dosłownie milimetry zostały odległości podczas gwałtownego hamowania. Następnym razem będę dzwonił na policję, niech dmucha.

Antek
Antek
7 miesięcy temu
Reply to  Wojtek

Tirowiec ale Ty jesteś dzban

Mariusz
Mariusz
7 miesięcy temu

Fantazję to chłopak miał,
ale niestety rozumku i rozwagi
to mu już zupełnie zabrakło.