Prawie 1200 wykroczeń drogowych ujawnili w ciągu tygodnia policjanci z grupy Speed

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

 

Nadmierna prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. W reakcji na zagrożenie, jakie niosą ze sobą lubiący zbyt szybką jazdę kierowcy, od lipca 2019 roku na terenie Mazowsza działa policyjna Grupa SPEED. Ma ona na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

 

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1179 wykroczeń na drogach garnizonu mazowieckiego, 962 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 25 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 1056 mandatów, a w 17 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 28 praw jazdy oraz 44 dowodów rejestracyjnych i 6 pijanych kierowców.

 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Smiech
Smiech
13 dni temu

Śmieszne są te wasze relacje, stoicie poza miastem na 60 i karacie biednych ludzi którzy jadą 70-80 a sami po cywilu po 100 jeździcie i piwko w parku pijecie.

Róża
Róża
13 dni temu

a może by tak za te wykroczenia obarczyć Covid? Czemu nie?