Prawie 120 tys. złotych dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu!

Kwotę około 5,4 mln zł Narodowe Centrum Kultury przekaże 49 bibliotekom publicznym w 14 województwach na działania podejmowane w ramach konkursu BLISKO, stanowiącego element Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Wśród beneficjentów znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu, do której trafi prawie 120 tys. złotych.

 

Dotacje w wysokości od 100 000 zł do 134 700 zł wesprą działania beneficjentów, realizowane w cyklu dwuletnim, w terminie od 1 września 2021 r. do 15 listopada 2022 r.

– Realizacja projektu rozłożona jest na lata 2021 – 2022. W ramach zadania zrealizujemy m.in. wydarzenia skierowane do społeczności lokalnej: w tym roku spotkanie z Robertem Górskim, koncert Małgorzaty Lewińskiej, warsztaty “Pisarze w batiku”. W przyszłym roku planujemy wspólnie z partnerami organizację wydarzeń plenerowych dla wszystkich grup wiekowych, warsztaty tworzenia komiksu historycznego, powarsztatową wystawę batików połączoną z koncertem i wydaniem katalogu. Nowością tego projektu jest możliwość zgłaszania inicjatyw mieszkańców i ich realizacja sfinansowana ze środków w ramach grantu. Inicjatywny będą wyłonione w konkursie ogłoszonym w przyszłym roku. Naszymi partnerami projektowymi są Miejski Dom Kultury, Muzeum Historyczne i Federacja Rosa – mów nam dyrektor MBP Małgorzata Sobiesiak.

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0) to wieloletni program rządowy na lata 2021–2025, w ramach którego ponad miliard złotych zostanie przeznaczony na różne formy wsparcia i promocji czytelnictwa w Polsce. To największy i jeden z najważniejszych – z uwagi na skalę oddziaływania i budżet – programów wieloletnich Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Narodowym Centrum Kultury.

 

Źródło NCK
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments