„Pracownik banku” znów w akcji. 31-latek stracił ponad 10 tysięcy złotych

Policja ostrzega przed działaniem oszustów, podających się za pracowników banku. Hakerzy podszywają się pod biuro obsługi klienta i przekonują rozmówcę, że jego pieniądze są zagrożone, musi zatem przelać środki na inne konto robocze. 31 – latek stracił w ten sposób ponad 10 tysięcy zł.

 

– Oszuści, posługujący się opisaną metodą, liczą na to, że ktoś kto zobaczy nazwę banku na swoim telefonie, odbierze połączenie i da się przekonać do wypłaty środków, za pomocą szybkiej płatności mobilnej – mówi Anna Pawłowska z KPP Mława.

Doświadczył tego 31 – letni mieszkaniec pow. mławskiego.

 

– Kilka dni temu przeczytał wiadomość sms o ataku hakerów na konta w banku, z którego  usług korzystał. Następnego dnia zobaczył połączenie telefoniczne z wyświetloną nazwą biura obsługi klienta banku. Odebrał i usłyszał, że jego konto zostało zaatakowane przez hakerów. Musi zainstalować aplikację, służącą do komunikacji oraz przelać zgromadzone środki na konto robocze za pomocą płatności mobilnej – informuje rzeczniczka.

Oszukany mężczyzna wykonał wszystko, zgodnie z podawanymi na bieżąco instrukcjami. Stracił ponad 10 tysięcy zł. Trwają czynności policji.

Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments