Rada Ministrów na posiedzeniu, które odbyło się 19 marca przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej. Zarekomendowano dodatek 1000 złotych dla pracowników socjalnych.
Jest szansa na wyższe zarobki pracowników socjalnych. Rada Ministrów na posiedzeniu, które odbyło się 19 marca przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej. Rząd zamierza w ten sposób umożliwić wprowadzanie programów, które dofinansują samorządom wynagrodzenia m.in. pracowników zatrudnionych w jednostkach pomocy społecznej w kwocie 1 tys. zł brutto.
– Pracownice i pracownicy socjalni z pełnym poświęceniem wykonują codziennie trudną, wymagającą specjalistycznej wiedzy i odpowiednich kompetencji pracę, która musi być odpowiednio wynagradzana. Dzięki przyjętej dziś przez Radę Ministrów ustawie, która pozwoli rządowi na stworzenie programów, narzędzi dofinansowania wynagrodzeń, blisko 190 tysięcy osób pracujących w tych obszarach będzie mogło od lipca otrzymać dodatkowe 1000 złotych brutto miesięcznie – informuje Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
To efekt intensywnych prac w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Ministerstwem Finansów, całym rządem i premierem, za którą serdecznie dziękuję. To dobra wiadomość z okazji Międzynarodowego Dnia Pracy Socjalnej dla tej ważnej grupy pracowników, to wsparcie dla samorządów, ale przede wszystkim to wsparcie dla ich najbardziej potrzebujących mieszkańców. Godna praca to godne życie — w tym przypadku i w przypadku tej grupy, to zdanie wydaje się szczególnie prawdziwe – dodaje.
Rozwiązania zawarte w projekcie ustawy pozwolą na przyjmowanie programów rządowych, dotyczących dofinansowania samorządom wynagrodzeń pracowników zatrudnionych na umowę o pracę w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej,
– Dofinansowanie będzie dotyczyć także kosztów składek od wynagrodzeń. Nowe przepisy będą stanowić podstawę prawną do przyjmowania przez Radę Ministrów programów rządowych i określają ich ogólne warunki, natomiast zasady realizacji i rozliczenia przeznaczanych środków zostaną określone w poszczególnych programach – wyjaśnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Ustawa musi być jeszcze przyjęta przez Sejm oraz podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.
j.b.
190.000 luda pracuje w opiece ale jak zakazują kolejne dziecko w patologii, jak babcia stara robi sama pod siebie, to nikt nic nie widział wiedział etc…
Chyba masz problemy z zasadami pisowni nie wiadomo o co ci chodzi.