Pracownicy natrafili na niewybuch w Helenowie w gminie Krasne

Toczą się roboty ziemne we wsi Helenów w gminie Krasne, gdzie konserwacji wymagał zatkany przepust drogowy. Najpierw na miejscu pracowała koparka, później do akcji przystąpił robotnik w łopatą, który w jednym z wlotów przepustu natrafił na duży kamień. Po przyjrzeniu się znalezisku okazało się, że ów kamień ma dziwny kształt.

 

Bliższe oględziny pozwoliły ustalić, że u wlotu przepustu znajduje się sporej wielkości pocisk. Roboty zostały przerwane, a sprawa przekazana do posterunku policji w Krasnem. W ciągu niespełna dwóch godzin niewypał został odebrany przez saperów i przetransportowany w bezpieczne miejsce. Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie gminy, przypuszczalnie był to pocisk od haubicy.

 

– 6 maja o godz. 10. 35 pracownik Urzędu Gminy Krasne zgłosił, że w miejscowości Helenów podczas prac ziemnych ujawniono pocisk artyleryjski 150 mm z okresu II Wojny Światowej. Niewybuch został przekazany dla patrolu rozminowania saperskiego z Kazunia – przekazał komisarz Paweł Rykowski z KPP w Przasnyszu.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments