Pracownia rezonansu magnetycznego w Przasnyszu oficjalnie otwarta.

Wczoraj, 13 stycznia 2020 r., w Szpitalu Powiatowym w Przasnyszu uroczyście otwarto pracownię rezonansu magnetycznego.  W spotkaniu uczestniczyli Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, Poseł na Sejm RP Anna Cicholska, Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski oraz Kierownicy Delegatur Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego: w Ciechanowie Robert Kochański i w Ostrołęce Marcin Grabowski.

Zakup rezonansu oraz adaptacja pomieszczeń, przeznaczonych do obsługi nabytego sprzętu pokryte zostały ze środków budżetu państwa oraz środków własnych powiatu. Zakończenie prac, których całkowita wartość wyniosła 3,16 mln zł, nastąpiło 30 grudnia 2019 roku.

W trakcie uroczystości Wojewoda podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia, podkreślając dobrą współpracę między rządem a samorządem. Określił rezonans jako jedno najważniejszych narzędzi służących w badaniach diagnostycznych, które zapewni mieszkańcom odpowiednią opiekę medyczną.

Umowę na udzielenie dotacji w wysokości 1,5 mln zł ze środków budżetu państwa na zakup rezonansu oraz dostosowanie pomieszczeń, Wojewoda Konstanty Radziwiłł podpisał z władzami powiatu przasnyskiego, 12 grudnia 2019 roku.

 

 

Źródło Urząd Wojewódzki Warszawa
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gurnik
Gurnik
4 lat temu

Brawo panie starosto. W końcu Przasnysz zaczyna funkcjonować jak należy.

Marek
Marek
4 lat temu
Reply to  Gurnik

Jakbyś tak mógł podać jakieś konkrety, to byłoby naprawdę super.

Asia
Asia
4 lat temu
Reply to  Gurnik

To już drugi sukces starosty po uruchomieniu komunikacji powiatowej. Chyba że do sukcesów zaliczymy rezygnację z budowy kina i zalewu w Przasnyszu.

Gość
Gość
4 lat temu

A wcześniej to nie funkcjonował? Jakie Ty głupoty piszesz! A szpital sam się zbudował i przez tyle lat dobrze funkcjonuje?

Fernando
Fernando
4 lat temu

Jaki „gurnik” taki „wyrup”.