Pracowity weekend biegaczy KS Przaśnik Przasnysz. Brali udział aż w czterech imprezach biegowych

Zawodnicy KS Przaśnik w dniach 1-2 czerwca 2024r. wystartowali w czterech imprezach biegowych: 7. Biegu Pamięci Absolwentów Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie/Ostrowi Mazowieckiej, X Festiwalu Biegu Rzeźnika, PZLA Mistrzostwach Polski U20 i U23 w biegu na 5000 m w Ciechanowie, III Półmaratonie po kolei w Lemanach koło Szczytna.

Rafał Smoliński i Agnieszka Żebrowska pobiegli w Komorowie koło Ostrowi Mazowieckiej w 7. Biegu Pamięci Absolwentów Szkoły Podchorążych Piechoty na dystansie 10km.

– Rafał okazał się bezkonkurencyjny wygrywając zawody oraz klasyfikację służb mundurowych, a także ustanowił nowy rekord trasy uzyskując czas 34:34 – informuje KS Przaśnik Przasnysz. – Agnieszka zajęła 3. miejsce w kat. służb mundurowych oraz 5. miejsce w kat. K30 uzyskując czas 58:24.

Edyta Sobierańska i Zdzisław Błażejewski pobiegli w bardzo trudnym biegu rzeźniczka na dystansie 28km. – Edyta zajęła 6. miejsce w kat. K50 (czas 4:52:12), Zdzisław zajął 16. miejsce w kat. M60 (czas 5:51:34) – przekazuje klub.

Roksana Grabowska wystartowała w zawodach rangi Mistrzostw Polski na dystansie 5000m na Stadionie Miejskim w Ciechanowie. – Dla Roksany był to pierwszy start w zawodach PZLA. Mimo problemów technicznych udało się ukończyć bieg i złapać nowe doświadczenie – czytamy.

W Lemanach koło Szczytna w III Półmaratonie po kolei, na dystansie 21km pobiegł z kolei, Rafał Modzelewski. Zajął 6. miejsce w kat. M30 oraz 6. miejsce w kategorii służb mundurowych uzyskując czas 1:47:09.