Pracowity tydzień grupy Speed. Ujawniono ponad 450 wykroczeń.

W lipcu 2019 roku na Mazowszu powstała grupa SPEED. Grupa ta ma na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Doświadczeni policjanci grupy SPEED mają zwracać uwagę na karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Policjanci zespołu „SPEED” działają na terenie całego garnizonu mazowieckiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Jednak „piraci drogowi” mogą również zostać namierzeni poprzez pomiary statyczne za pomocą mierników prędkości z wizualizacją.

Przez ostatni tydzień (18-24 listopada) policjanci skontrolowali prawie 500 pojazdów, ujawnili 459 wykroczeń, mundurowi ujawnili 329 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. W 3 przypadkach okazało się, że kierujący pojazdami znajdują się w stanie nietrzeźwości. Podczas kontroli 13 kierujących straciło dowody rejestracyjne ze względu na nieprawidłowy stan techniczny pojazdów.

Policjanci działający w grupie “SPEED” działają zdecydowanie i są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości nie zapominają również o wykroczeniach godzących w bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego takich jak, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie, niewłaściwe zachowanie w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym w obrębie przejść dla pieszych.


Źródło KGP
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kordas
Kordas
1 rok temu

no kierowcy to mają ból głowy z tym speedem, yanosik musi pomagać codziennie

liliput
liliput
1 rok temu
odpowiada  Kordas

jak widać nie wszyscy z Yanosika korzystać, co widać po licznie ujawnionych wykroczeń. Kierowcy ogarnijcie się