Pracowity tydzień grupy Speed. Ponad 1000 mandatów, zatrzymane 42 dowody rejestracyjne

Grupa SPEED to specjalna grupa policjantów ruchu drogowego, której zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach wszystkim uczestników ruchu drogowego. Podniesienie bezpieczeństwa na drogach województwa, to priorytet mazowieckich policjantów.

 

Cechą charakterystyczną patroli SPEED jest dynamiczna kontrola prędkości z pominięciem granic administracyjnych własnych jednostek. Patrole SPEED mogą pojawić się na każdej drodze na Mazowszu. Policjanci z grupy SPEED to doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z 12 jednostek garnizonu mazowieckiego, mający do dyspozycji radiowozy wyposażone w system rejestracji wykroczeń drogowych. Wykorzystują również ręczne mierniki prędkości z rejestracją obrazu do zwalczania agresywnych zachowania na drodze, które powodują śmiertelne zagrożenie nie tylko dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

 

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1157 wykroczeń na drogach garnizonu mazowieckiego, 954 z nich dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 13 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 1018 mandatów, a w 32 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń.

Mundurowi zatrzymali 17 praw jazdy oraz 42 dowody rejestracyjne. Grupa SPEED zatrzymała również 4 pijanych kierowców i jednego, który kierował pomimo orzeczonego zakazu.

 

KWP

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments