Pracowita wiosna w Szkole Podstawowej w Ulatowie-Adamach.

Wiosna w Szkole Podstawowej w Ulatowie-Adamach przebiega wyjątkowo pracowicie. Uczniowie i nauczyciele angażują się w wiele akcji, których finisz przypada właśnie w tym okresie.

Od lat cała społeczność tej szkoły uczestniczy w zbieraniu plastikowych korków i nakrętek. Dzieciakom bardzo pomagają w tym ich rodziny, a także sąsiedzi i znajomi. zebrane korki są odsprzedawane jako surowiec do firm recyklingowych; dochód uzyskany z tej sprzedaży będzie przeznaczony dla Łukasza Mioduszewskiego, mieszkańca Przasnysza. Łukasz porusza się na wózku i marzy o dostawce rowerowej do swojego wózka. Nowa dostawka kosztuje ok.11 tys. zł, jednak używane są tańsze, a zebrane korki będą na pewny dużym krokiem do realizacji tego marzenia.

Uczniowie brali też udział w czwartej edycji konkursu związanego ze zbieraniem zużytych baterii i akumulatorów przenośnych. W poprzednich dwóch latach szkoła została laureatem akcji. Jest szansa na powtórzenie tego sukcesu, ponieważ uczniom udało się zebrać niewiarygodną wręcz liczbę baterii napełniono łącznie aż 11 specjalnych pojemników, w których baterie będą odbierane.

Działanie to ma na celu nie tylko zbieranie z rynku baterii. Jest też ważną akcją edukacyjną. Warto bowiem pamiętać, że zarówno zużyte baterie, jak i akumulatory należą do odpadów niebezpiecznych, zawierają toksyczne dla naszego organizmu metale ciężkie takie jak: ołów, kadm, rtęć. Rocznie kupujemy aż 300 mln sztuk tych produktów. To prawie 7,5 tysięcy ton, które należy zutylizować i zabezpieczyć.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments