Prace w parku im. Stanisława Cieleckiego „Orlik” dobiegły końca. Mieszkańcy posadzili drzewa [FOTO]

Kilkudziesięciu mieszkańców Przasnysza przyszło w piątek, 5 listopada na teren nowo tworzonego Parku im. Stefana Cieleckiego, by posadzić swoje drzewo.

 

Do akcji sadzenia drzew, pomimo niezbyt sprzyjającej aury, chętnych nie zabrakło. W akcję włączyło się kilkudziesięciu mieszkańców. Na skwerze przy Orlika pojawili się zarówno dorośli, dzieci, ale też całe rodziny.

– Drzewo zbudowane, teraz pozostało spłodzić dom i posadzić syna… i oczywiście skończyć studia – skomentował w humorystyczny sposób akcję uczestnik, Szymon Łazicki.

W parku przy Orlika posadzono w sumie 113 drzew gatunku m.in.: głóg, platan, klon, kasztanowiec, dąb, brzoza, lipa, magnolia i robinia akacjowa. Na skwerze nie zabrakło także roślin wieloletnich, jak kocimiętka, liliowce, lawenda, a także krzewów: cisów, hortensji i berberysów.

 

– Jestem bardzo dumny z naszych mieszkańców, że tak tłumnie dzisiaj w historycznej dla nas chwili wsparli działania miasta. Wspólnymi siłami udało nam się zasadzić 113 drzew. Mam takie wewnętrzne przekonanie, że dla tych ludzi, to będzie taka pamiątka na całe życie. Zawsze przechodząc tędy będą wiedzieli, że mają swój osobisty wkład w utworzenie tej zielonej przestrzeni- podsumował akcję burmistrz Łukasz Chrostowski.

Środki na utworzenie parku samorząd miejski pozyskał z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021. Kwota dofinansowania to nieco ponad 95 tys. zł.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments