Prace nad kalendarzem imprez gminnych w Chorzelach rozpoczęte

W ostatnich dniach odbyło się spotkanie w Urzędzie Miasta i Gminy w Chorzelach, dotyczące kalendarza imprez gminnych w 2018 roku.

Na opracowanie programu złożyła się praca kilkunastu osób działających w różnych sferach życia gminnego. Opracowania trwały kilka tygodni, zanim wszyscy spotkali się na naradzie. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Urzędu Miasta na czele z burmistrz Beatą Szczepankowską, pracownicy Ośrodka Upowszechniania Kultury, jak również Miejskiej Biblioteki Publicznej, Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Żłobka Miejskiego. W pracy nad uzgodnieniem programu nie zabrakło przedstawicieli OSP, jak również koordynatora i animatorów sportu gminnego oraz przedstawiciela koła PZW nr 68 w Chorzelach.

 Po przysłowiowej „burzy mózgów” i analizie oferty kulturalnej gminy z ostatniego roku, udało się wybrać to co najciekawsze i najbardziej wartościowe dla mieszkańców. Efektem narady było przygotowanie ponad stu propozycji imprez i uroczystości gminnych dla mieszkańców. Dotyczą zarówno samych Chorzel, jak i poszczególnych wsi. Z obserwacji minionych lat wynika, że mieszkańcy bardzo cieszą się z każdej inicjatywy podejmowanej na swoim terenie, których realizacja nadaje kolorytu życiu społeczno – kulturalnemu danej miejscowości. Imprezy i uroczystości gminne to doskonały sposób na integrację, zwiększanie patriotyzmu lokalnego, poznawanie swojego regionu, zacieśnianie więzi i otwarcie się na swoich sąsiadów. W najbliższym tygodniu gmina przedstawi kalendarz imprez na 2018 rok, tak aby mieszkańcy mogli wcześniej wiedzieć, jak zaplanować swój czas i z czego warto skorzystać.

Monika Sobierajewska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments