Ppłk Artur Inczewski nowym Zastępcą Dowódcy 5MBOT

5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej ma nowego Zastępcę Dowódcy. Jest nim dotychczasowy Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia WOT w Toruniu ppłk Artur Inczewski.

 

Ppłk Artur Inczewski zastąpił na stanowisku dotychczasowego Zastępcę Dowódcy 5. Mazowieckiej Brygady OT, ppłk. Dariusza Kozłowskiego.

Podpułkownik Inczewski rozpoczął swoją służbę wojskową w 1992 roku jako podchorąży Wyższej Szkoły Oficerskiej im. gen. J. Bema w Toruniu na wydziale Artyleria lufowa. W 1996 roku został promowany na pierwszy stopień oficerski i  w tym samym roku rozpoczął służbę na stanowisku dowódcy plutonu w WSO w Toruniu, gdzie pełniąc różne funkcje służył do 2008 roku. We wrześniu 2008 roku objął stanowisko oficera w Sekcji Operacyjnej 2. Pułku Komunikacyjnego. Doświadczenie wojskowe zdobywał także w 2. Pułku Inżynieryjnym i Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych,  a od 2018 roku swoją służbę pełnił w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. 21 czerwca objął stanowisko Zastępcy Dowódcy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jest absolwentem studiów z zakresu wychowania obronnego na Akademii  Bydgoskiej  oraz studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie Zasobami ludzkimi z elementem psychologii zarządzania.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments